Babybox na Libeňském zámku hlásí miminko. Nalezená holčička je v pořádku.

Babybox na Libeňském zámku hlásí miminko. Nalezená holčička je v pořádku.Místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) byla včera v 16 hodin odpoledne první u babyboxu na Libeňském zámku a pomohla miminku ven. Je to už třetí miminko z tohoto babyboxu (celkem 265. v ČR). Je to holčička, je zdravá a váží 3,5 kg a měří 49 cm. Zakladatel babyboxů Ludvík Hess jí pojmenoval Jiřinka. Miminko následně převzalo Neonatologické oddělení Fakultní nemocnice Bulovka.
 
„Seděla jsem u počítače v kanceláři, když se rozezvonil alarm, který hlásí otevření vyhřívané schránky. Zkontrolovala jsem fotku schránky a už jsem běžela. Během okamžiku přijíždí záchranná služba s úžasnou posádkou. Dvacet let ve službě a miminko z babyboxu poprvé. Dojatí jsme byli všichni. Miminko je v pořádku. Díky bohu za babyboxy, díky bohu za tuto možnost, která dává dětem šanci,“ popisuje první momenty místostarostka Vladimíra Ludková.
 
„Libeňské děťátko bylo zabalené v hadříku či plence s obrázky kočiček. Než jsem ale obrázek stačil na displeji svého telefonu otevřít, volal mi starosta Prahy 8 Ondřej Gros, který mě informoval, že děťátko je holčička, je čerstvě narozená a na první pohled zcela zdravá,“ komentoval zakladatel babyboxů Ludvík Hess a dodal: „Ve chvíli, kdy byla holčička v babyboxu nalezena, se o mne starala nejvlídnější a nejmilejší sestřička z MOJIP FN Královské Vinohrady Jiřina, a tak jméno pro holčičku bylo jasné. Zasvěcení také ví, že moje první děvče, s kterou jsem chodil právě na Gymnázium U Libeňského zámku, naproti kterému je babybox umístěn, byla také Jiřina. Tak do sebe zase jednou všechno hezky zapadlo.“

mince narozeníJiřina je pátým letošním děťátkem a skóre holky versus kluci zvýšila na 146:119. I pro ní se už připravuje tradiční novorozenecký dukát, kterým Česká mincovna všechny děti odložené do babyboxu obdarovává.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Babybox na Libeňském zámku hlásí miminko. Nalezená holčička je v pořádku.Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 26.06.2024