Ceny Eduarda Štorcha pedagogickým pracovníkům pro rok 2023

Městská část Praha 8 pravidelně uděluje "Ceny Eduarda Štorcha za pedagogický přínos" svým pedagogickým pracovníkům základních škol, zřízených městskou částí. Letos rada městské části schválila ocenění také pro paní učitelky z mateřských škol.
 
„Jak důležité je pro celý další život předškolní vzdělávání potvrzuje řada výzkumů. A snad každý z nás si na školku občas vzpomene i v hluboké dospělosti. A dobrou školku a hezké vzpomínky dělá především ta naše milá paní učitelka. Jsem rád, že jsem sedmnácti takovým paním učitelkám z mateřských škol z celé Prahy 8 mohl předat květiny a cenu Eduarda Štorcha za pedagogický přínos,“ vysvětlil místostarosta pro školství Matěj Fichtner (ANO) a dodal: „V tradici oceňování pedagogů pokračujeme už od roku 2015. Zatím jsme při udělování této ceny opomíjeli předškolní vzdělávání, v tomto ročníku jsme to tedy napravili. Příští ročník bude patřit pedagogům z prvních stupňů základních škol a družin, další učitelům z druhého stupně."
 
A proč je cena pro pedagogické pracovníky pojmenována právě po Eduardu Štorchovi? Komise pro školství v minulosti zvolila pojmenování této ceny po Eduardu Štorchovi kvůli jeho významným zásluhám na poli pedagogiky v naší historii. Přestože většina lidí zná Eduarda Štorcha spíše jako spisovatele poutavé beletrie pro děti (jmenujme například jeho dílo Lovci mamutů či Osada Havranů), jeho pedagogický přínos byl snad ještě větší, než spisovatelský či archeologický. Štorch působil v městské části Praha 8 ve dvacátých letech 20. století. Proslavil se vytvořením tzv. Dětské farmy na Libeňském ostrově, kde pomáhal mládeži z Mostecka a pražských periférií a stal se průkopníkem reformního školství.
 
"Štorch zasvětil práci s dětmi celý svůj život a podobný osud má mnoho pedagogů z Prahy 8, také proto chceme ocenit jejich často celoživotní přínos a obětavost, se kterou se dětem věnují," zakončil místostarosta Fichtner.
 
Všem oceněným gratulujeme a hlavně děkujeme za jejich práci! Slavnostní akt předání ocenění se konal 7. listopadu v Grabově vile.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Ceny Eduarda Štorcha pedagogickým pracovníkům pro rok 2023


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 10.11.2023