Charitativní koncert pro Klokánek vynesl 40 tisíc korun

Charitativní koncert pro Klokánek vynesl 40 tisíc korunV Centru libeňské historie a kultury Libeňský svět v Praze 8 včera proběhl charitativní koncert „Myslíme na vás - Aleš Brichta pro děti z Klokánku Chabařovická“.

Vstupné bylo dobrovolné a výsledkem charitativního večera byla vybraná částka 40 tisíc korun. „Alešovi Brichtovi a všem přítomným velmi děkuji. Jsem moc rád, že i ve složité době se dokážeme chovat jako lidé, kteří nemyslí pouze na sebe. Je to ta nejlepší zpráva končícího roku a nadějná zpráva pro rok příští,“ zhodnotil charitativní večer starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS).

Včerejší charitativní koncert nebyl prvním koncertem pro Klokánek, na kterém se podílel zpěvák Aleš Brichta ve spolupráci s městskou částí Praha 8. Oslavu svých šedesátých narozenin ve Fóru Karlín v roce 2019, které se účastnilo mnoho osobností české hudební scény, pojal Brichta též charitativně. Zisk z prodaných vstupenek, který činil 80 tisíc korun, putoval také ve prospěch organizace Klokánek Chabařovická.

Klokánky jsou zařízení pro děti vyžadující okamžitou pomoc, jejichž zřizovatelem je nezisková organizace Fond ohrožených dětí.  Klokánek v Praze 8 je nejstarším zařízením tohoto typu v Praze a spolu s Klokánkem v Žatci nejstarším Klokánkem v ČR, pomáhá dětem už od roku 2000.

„Jsme velmi rádi, že na akci „Myslíme na vás“, která si letos připomíná již desáté výročí se pro fond pečující o děti bez rodin podařilo vybrat tak slušnou částku. Velmi děkujeme návštěvníkům a sponzorům za finanční podporu ve prospěch dobré věci,“ uvedl iniciátor a organizátor akce radní Michal Švarc (Patrioti).

Charitativní koncert pro Klokánek vynesl 40 tisíc korun

Zveřejněno: 15.12.2021