Charitativní sbírka vyvrcholí v únoru Tříkrálovým trhem

Tříkrálový trh završí Tříkrálovou sbírku, kterou každoročně pořádá MČ Praha 8. Letošní trh se koná v termínu 16.–19. února 2018 v budově Kulturního domu Ládví (Praha 8, Burešova 1661/2), vždy od 12.00 do 18.00 hodin.

Během pátku až pondělí si budete moci vybrat z nerozdaných věcí a dobrovolným příspěvkem podpořit neziskové organizace. Charitativní akce se koná pod záštitou radní pro kulturu Jany Solomonové a radní pro školství Anny Kroutil.

Počátkem ledna proběhla po celé Praze 8 Tříkrálová sbírka hmotných darů určená pro neziskové organizace, které působí v této městské části. Ve 22 základních a mateřských školách byly umístěny sběrné nádoby od Pražských služeb, do kterých mohli občané přinášet darované věci. 

„Chtěla bych mnohokrát poděkovat všem, kteří pomáhali s organizací sbírky a samozřejmě i těm, kteří v rámci tohoto charitativního projektu věnovali oblečení, hračky, školní pomůcky a různé další potřebné předměty,“ říká radní Jana Solomonová. 

Všechny dary byly ze škol svezeny do KD Ládví. Poté je dobrovolníci roztřídí a následně budou nabídnuty neziskovým organizacím, které pomáhají především dětem a jejich rodinám. Letošní sbírka byla pořádána pro Fond ohrožených dětí - Klokánek Praha 8 v Chabařovické, občanské sdružení Centrum integrace dětí a mládeže CID (viz www.cidpraha8.cz) a Kolpingův dům Praha 8 (viz www.kolpingpraha.cz) a další.

Dary, které organizace nevyužijí budou nabídnuty k prodeji v rámci Tříkrálového trhu. „Přijďte si za dobrovolný příspěvek vybrat z nerozdaných předmětů, výtěžek bude věnován našemu Klokánku. Loňský trh vynesl 14.318 Kč, které podpořily jeho provozování,“ dodává radní Anna Kroutil.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Tříkrálový trh, 16.–19. února 2018, KD Ládví
Tříkrálový trh 2018


Zveřejněno: 17.01.2018 – Marcela Konrádová   |   Aktualizováno: 23.02.2018