Divadlo Kámen zahajuje novou divadelní sezónu

Ve čtvrtek 14. září od 19.30 zahájí Divadlo Kámen novou sezónu představením „2024: Julie a Winston“. 22. září je na programu nejnovější hra „Můj bratr mesiáš“. Večera se zúčastní i spisovatel Martin Vopěnka, autor stejnojmenného románu.

Během celého podzimu bude divadlo střídat tyto dvě inscenace. Některá představení budou doplněna debatami a besedami – někdy se spolutvůrci večera, jindy s výtvarnými umělci vystavujícími v kavárně divadla.

„2024: Julie a Winston“: rozpustilá orwelliánská lovestory, rozpustilý orwelliánský horror

Co dělají hrdinové ikonického Orwellova románu v roce 2024, když se po 40 letech znovu setkají? Julii je 67 let, Winstonovi 89. Vypukne v nových podmínkách nové doby nová romance?

Hraje trojice Lucie Zachovalová, Lenka Chadimová, Petr Odo Macháček, nezvyklé řešení scény vytvořil Petr Oskar Vaněk. Na 14. září je po představení na programu beseda kurátorky Lucie Váchové s malířkou Kristýnou Nejedlou Bujárkovou, jejíž výstava „What if I am the boulder? / Co když jsem já ten balvan?“ v divadelní kavárně se chýlí ke konci.

„Můj bratr mesiáš“: Co všechno může bratr mesiáše? Co může milenka mesiáše, jeho
partnerka, jeho punkerka? Co může mesiáš? Co když někomu skočí za krk štěstí?

Hra inspirovaná stejnojmenným románem Martina Vopěnky vydaným česky v roce 2017 a v roce 2021 mimo jiné i anglicky v Británii a USA. Hlavní otázka hry: Má někdo, kdo má nejnáročnější
představitelné poslání – například zachránit svět – právo na osobní život?

Hrají Kristýna Suchá, Lucie Zachovalová a Vít Macháček. 22. září je hostem večera autor výchozího románu, básník a cestovatel Martin Vopěnka, který bude přímo do divadla vstupovat četbou své poezie.

Další informace: www.divadlokamen.cz
Vizuály k inscenacím: https://divadlokamen.cz/vizualy
Fotografie v tiskovém rozlišení: https://divadlokamen.cz/fotografie
kontakt: Blanka Křemenová, blankakremenova@gmail.com, +420 724 788 040


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 05.09.2023