Do listopadového úklidu se zapojily tři desítky dobrovolníků

V sobotu 10. listopadu 2018 proběhl již tradiční dobrovolný úklid organizovaný MČ Praha. Jako obvykle byla veřejnost vyzvána, aby vytipovala místo, které by si úklid nejvíce zasloužilo. Pro listopad tak bylo vybráno okolí Kauflandu na Střížkově.

Za dopoledne se téměř třiceti dobrovolníkům podařilo vysbírat necelou tunu směsného komunálního odpadu. Jednalo se zejména o plechovky od nápojů, sklenice, ale také několik stříkaček. Ty byly dobrovolnými hasiči Prahy 8 řádně odklizeny do kontejneru na tento druh nebezpečného odpadu. Mezi uklizenými odpadky se našla také dřevěná paleta, nákupní vozíky a další předměty, které byly naloženy do velkoobjemového kontejneru, který přistavila společnost VS-EKOPRAG s.r.o.

MČ Praha 8 by touto cestou ráda poděkovala všem zúčastněným, kteří se ve svém volném čase do úklidu zapojili a pomohli tak zlepšit vzhled a čistotu osmé městské části. Zvláštní poděkování patří panu Mgr. Luďkovi Vaníčkovi, řediteli OŘ Městské police Prahy 8, který zajistil na akci dohled strážníky. Tradičně děkujeme za podporu zaměstnancům Billa Freyova v Praze 9 a Sboru dobrovolných hasičů Prahy 8.

Tímto společným dobrovolným úklidem byly ukončeny venkovní aktivity oddělení rozvoje odboru životního prostředí ÚMČ Praha 8 pro rok 2018.  V roce 2019 je plánován společný úklid na sobotu 27. dubna 2019.

Zveřejněno: 12.11.2018