Dopravu seniorů řeší nová služba

Již měsíc funguje pod hlavičkou příspěvkové organizace Prahy 8 doprava seniorů a osob se zdravotním znevýhodněním. Pro přepravní službu SOS Praha 8, která spadá do fakultativních úkonů pečovatelské služby, byly vyčleněny dva vozy Citroen Berlingo i se speciální úpravou pro osoby na invalidním vozíku.

„Dlouhodobě jsem přepravní službu seniorů zvažovala a otevřeně přiznávám, že to nebylo jednoduché rozhodnutí. Nezdá se to, ale Praha 8 s téměř nejvyšším počtem seniorů v hlavním městě nemůže zajistit v jeden den přepravu všem seniorským zájemcům. Máme dvě auta a dva vyškolené pány řidiče a pečovatele v jedné osobě, možnosti a prostředky jsou bohužel dané. Ale spolu s týmem SOS Praha 8 do toho jdeme s dobrým pocitem, že volnou kapacitu našich aut nabídneme smysluplným a potřebným způsobem,“ říká místostarostka Vladimíra Ludková (ODS) k rozhodnutí spustit novou službu pro seniory.

Stejně jako u jiných přepravních služeb pro seniory, to je těch, které nabízí více než jen pouhé „taxi“, je třeba volat s předstihem, což je minimálně pět pracovních dní. Je také vhodné nejdříve zvážit, zda nevzniká nárok na hrazenou přepravu sanitním vozem, a případně ji po lékaři žádat.

Vzhledem k tomu, že doprava seniorů spadá do úkonů pečovatelské služby, musí na počátku proběhnout sociální šetření v místě bydliště. Výhodou dopravy seniorů SOS Praha 8 je opora zkušených pečovatelů, kteří Prahu 8 velmi dobře znají, stejně tak možnost doprovodu a čekání v cíli. Více informací na www.sospraha8.cz.

Objednání Dopravy seniorů SOS Praha 8 od pondělí do čtvrtka, pět pracovních dní předem v čase od 7.00 do 9.00 hodin nebo od 12.00 do 14.30 hodin, telefon: 724 226 259.

(časopis Osmička)


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 21.12.2023