Evropský týden testování na Praze 8

Preventivní tramvaje

Jednou z aktivit k příležitosti Světového dne boje proti AIDS, se kterou se můžete setkat dne 29. listopadu 2023, jsou preventivní tramvaje, které budou jezdit českými městy včetně Prahy 8. Tuto akci připravuje Česká společnost AIDS pomoc (ČSAP). 

Dle předběžného plánu bude tramvaj projíždět Prahou 8 při jízdě z Vozovny Žižkov v 15:55 po trase linky 1 do zastávky Prašný most (Maniny a Palmovka), dále při trase po lince 25 z vozovny ve Střešovicích do Starého Hloubětína v čase 16:50 (zastávky Palmovka až Starý Hloubětín). Poslední část trasy startuje v 17:55 a bude celá v Praze 8 (ze Starého Hloubětína po trase tramvaje č. 8 až na Florenc). Pro aktuální trasu tramvaje sledujte jízdní řády osvětových tramvají na webových stránkách jednotlivých dopravních podniků, které se do této akce zapojily.

V preventivních linkách budou cestujícím na dotazy týkající se HIV a AIDS odpovídat medici, preventisté a vyškolení dobrovolníci ČSAP. Kromě toho pasažéři dostanou preventivní balíčky a mohou také přispět na boj proti AIDS zakoupením odznáčku nebo žetonu se symbolem červené stužky. Výtěžek z prodeje půjde na preventivní aktivity České společnosti AIDS pomoc.


Anonymní testování v Domě světla:
 
možnost anonymního a bezplatného otestování na HIV, syfilis, žloutenky B a C můžete využít testovacího a poradenského místa v Domě světla provozovaného ČSAP v Karlíně. Budou nabízet testování v týdnu od 4. 12. 2023 následovně: v pondělí od 16:00 do 19:00, ve středu od 9:00 do 12:00 a ve čtvrtek od 15:00 do 18:00. Poté se poradna uzavře a nové testování se spustí až v novém roce.

Více: HIV prevence (hiv-prevence.cz)Zveřejněno: 23.11.2023