Extraligové ženské Áčko zvítězilo na poháru ČSA 2019

Extraligové ženské Áčko na poháru ČSA 2019 zvítěziloV rekordním počtu 16 hráček vyrazil v prvním srpnovém víkendu softbalový tým Joudrs ženského Áčka pod vedením Tomáše Kusého dobývat Pohár ČSA, jehož vítěz bude mít tu čest reprezentovat Českou republiku na evropském Poháru vítězů příští rok. Bylo tedy o co hrát a hráčky neponechaly nic náhodě. Posíleny na prkně o reprezentační česko-kanadskou nadhazovačku Katie Humhej a venezuelskou bývalou reprezentační hvězdu Yuruby Alicart vyrazily do boje.

Nejprve se do cesty postavil tým SC Storms Řepy, který ale s nimi dlouho krok držet nedokázal a po pěti směnách odešel poražen 10:3. Stejně dopadly i Žraloci Ledenice – pravda, oslabeny o svou první nadhazovačku Veroniku Peckovou, tentokráte se skóre zastavilo na 7:0.
Vítězství ve skupině pro SK Joudrs znamenalo o zápas méně v neděli a také vstávání na zápas od příjemných 13 hodin, což ocenili hlavně týmoví spáči. Kdo se přišel podívat na vyrovnaný duel, pravděpodobně odešel zklamán, ale fanoušci pálkovacích her museli být nadšeni, neboť Joudrs „kladiva“ se opravdu splašila a v semifinále holky tým Eagles Praha vyprovodili opět rozdílem a tentokrát již ve čtvrté směně, 12:2.

Joudrsačky z pražských Bohnic čekalo tedy finále, opět s Ledenicemi, unavenými semifinálovým tie-breakem se Snails Kunovicemi. V první směně se podařilo skórovat hlavně díky nepřesnosti soupeřovy nadhazovačky, po jejím vystřídání se konečně mohly nechat rozeznít pálky a odskočili do několikabodového vedení. Ani další střídání v nadhazovacím kruhu naše pálky nezastavilo, a naopak skvěle házející Katie soupeřkám v útoku nic nedovolila. Zápas skončil výsledkem 11:1 po čtvrté směně a SK Joudrs Praha si tak zajistili, že i příští prázdniny budou moci odjet na náš oblíbený týdenní evropský pohár, a prodloužit tak sérii účastí na 16.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 

Extraligové ženské Áčko na poháru ČSA 2019 zvítězilo
 
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 15.08.2019