Festival Open House Praha 2021

Letní termín tentokrát zvolili organizátoři festivalu Open House Praha a zvou všechny milovníky architektury na jeho sedmý ročník.

Kdy: od 2. do 8. srpna 2021
Kde: viz seznam budov níže

Festivalový týden přinese řadu doprovodných akcí a o víkendu 7. a 8. srpna se otevře zdarma 80 běžně nepřístupných budov a prostorů.

Na území městské části Praha 8 představí organizátoři festivalu veřejnosti 11 objektů v Karlíně, Libni a Starých Ďáblicích. K festivalovým novinkám v Praze 8 patří barokní Lowitův vodní mlýn, Karlínská sokolovna a Nová Libeňská synagoga, jedna z nejpůsobivějších libeňských staveb, která se v současnosti využívá ke kulturním akcím i bohoslužbám.

Dalším festivalovým lákadlem v Praze 8 je dům Za Poříčskou bránou 7. Původně bytový pavlačový dům s neorenesanční fasádou na pražské Florenci po letech chátrání znovu ožívá díky interaktivním divadelním představením, výtvarným instalacím nebo kavárně.

Mottem festivalu je Architektura pro všechny, prohlídky budov jsou totiž určené pro širokou veřejnost, včetně rodin s dětmi a například osob se zrakovým a sluchovým postižením.

Vstup do budov je zdarma bez nutnosti předchozí registrace.

Festival se i letos koná pod záštitou starosty MČ Prahy 8 Ondřeje Grose.

Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.

Open House Praha, od 2. do 8. srpna 2021

Zveřejněno: 27.07.2021