Fotbalový turnaj Osmička Cup

Fotbalový turnaj Osmička Cup 17-06-2018 MČ Praha 8 ve spolupráci s organizací Fokus Praha uspořádala 17. června 2018 fotbalový turnaj Osmička Cup v Joudrs (Svoboda Park - ZŠ Dolákova). Vedlejším tématem akce, která se konala pod záštitou starosty Romana Petruse, byla podpora komunitního soužití.

Na turnaji se setkalo 8 týmů složených z poskytovatelů služeb pro osoby s duševním onemocněním, samotných klientů těchto služeb, jednotky záchranného integrovaného systému a lidí, kteří na MČ Praha 8 bydlí. „Akce se opravdu povedla, myslím, že více než splnila svůj cíl seznámit, propojit a podpořit různé lidi a organizace žijící či působící v osmé městské části,“ raduje se starosta Petrus. 

„Své zastoupení zde měl také Úřad naší městské části. Naši zaměstnanci bojovali, ale nakonec obsadili ,čestné´ osmé místo. Není však důležité vyhrát, ale zúčastnit se s úsměvem na tváři. A to se povedlo,“ popisuje zapojení úředníků zastupitel Vít Céza, který turnaj zahájil čestným výkopem.

MČ Praha 8 dlouhodobě podporuje rozmanitými aktivitami zapojení těch z nás, kteří mají handicap v podobě duševní nemoci. Jejich socializace v rámci městské části je nesmírně důležitá a má pozitivní vliv na jejich život i léčbu.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Zveřejněno: 19.06.2018