Grabova vila hostí další ročník Salonu výtvarníků

V Grabově vile probíhá další, tentokrát již 19. ročník Salonu výtvarníků. Nabízí díla od 84 amatérských i profesionálních autorů. 33 z nich se této přehlídky letos účastní poprvé.
 
"Je to každoroční příležitost, jak si může každý, kdo chce, tvořit. Může to být kresba, malba, keramika, je to úplně jedno, jakou techniku využije. A abychom dali možnost představit tu tvorbu, tak se každoročně scházíme a představujeme díla veřejnosti. Vystavuje zde letos 84 výtvarníků, 33 je úplně nových," řekla Jana Solomonová (ANO), radní MČ Praha 8.

U každého z děl je umístěný malý zápisník, kam mohou návštěvníci psát vzkazy autorům. Svá díla může do této přehlídky nabídnout opravdu takřka každý, kdo se zabývá kresbou či malbou.

"Podmínky jsou takové, aby se nám to sem vešlo, protože máme opravdu hodně vystavovatelů, takže se vždy vystaví 1, 2, maximálně 3 díla od každého tvůrce. Ale jinak žádné extra podmínky, které by museli splnit, nejsou. Člověka to musí bavit a chtít ukázat, co umí. Svá díla nosí autoři do Grabovy vily, tady se potom přetřídí a pak se to instaluje, takže dostatečně dopředu všichni vědí, kdy bude výstava začínat a do kdy se to má přinést. Je to už 19. ročník, vždy v podobném termínu, tak ti, co už nás znají, tak samozřejmě vědí a očekávají, že bude znovu každý rok," dodala Jana Solomonová.

Díla letošního ročníku Salonu výtvarníků tu budou k vidění až do 31. října.

https://www.praha8.cz/Salon-vytvarniku-10.html


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Salon výtvarníků 2023
Salon výtvarníků 2023Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 12.10.2023