I letos můžete přispět do Sbírky pro dobrou věc

Už v roce 2011 začala pořádat městská část Praha 8 sbírku pro děti, o které se starají neziskové organizace na Osmičce. Sbírku přerušil jen covid a tento a příští rok navazujeme na tradici a obnovujeme ji.

Princip je jednoduchý: máte doma oblečení, hračky nebo třeba knihy, která mohou sloužit dál a vy už je nepotřebujete? Sem s nimi. Víte, že doputují na tu správnou osmičkovou adresu.

„Sama to znám. Je mi líto vyhodit věci, které ještě může někdo využít. Když vím, že dostanou druhou šanci, a navíc pomohou dětem u nás na Osmičce, jde mi třídění pěkně od ruky a myšlenky „třeba se to bude ještě někdy hodit“ umím zaplašit,“ říká radní pro kulturu a sport Jana Solomonová (ANO).

Při vánočním úklidu se možná také najdete “poklady“, které byste vyhodili, ony přitom mohou sloužit dál. Děti z Centra integrace dětí a mládeže, Klokánku a dalších organizací vám budou vděčné za oblečení, hračky i školní potřeby. Věci, které se nevyužijí tímto způsobem, potom budou hledat adresáta na Trhu pro dobrou věc, který bude následovat. Tam si je budou moci odnést rodiče samoživitelé nebo rodiny, které nemají peněz nazbyt. Letos se do sbírky zapojilo 14 mateřských škol a 7 základních škol.

Kdy: od 11. prosince 2023 do 26. ledna 2024
Kde: vybrané ZŠ a MŠ Prahy 8

Co se sbírá?
Oblečení a boty pro děti  0–12 let, hračky, stavebnice, deskové hry, školní potřeby a pomůcky, knihy.

Kdo bude dary využívat?
  • Fond ohrožených dětí – Klokánek Praha 8
  • Centrum integrace dětí a mládeže CID, o.s.
  • Kolpingův dům Praha 8 a další..


Dostávejte informace o akcích na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Sbírka pro dobrou věc 2023

Sbírka pro dobrou věc seznam


Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 21.12.2023