Informace o nově spuštěné aplikaci „Databáze ztracených a nalezených psů“

Dovolujeme si Vás informovat o nově spuštěné aplikaci „Databáze ztracených a nalezených psů“ na internetových stránkách Státní veterinární správy umožňující občanům, útulkům, městské / obecní policii na jednom místě sdílet informace o nálezu nebo ztrátě psa. Aplikace by měla dočasně částečně nahradit centrální registr psů, který má vzniknout od roku 2022.

Tato nová databáze je k dispozici na adrese – https://www.svscr.cz/databaze-ztracenych-a-nalezenych-psu/.

Vložení informace o ztrátě/nálezu psa je velmi jednoduché prostřednictvím stručného formuláře, který je dostupný po stisknutí nabídky „Přidat psa“. Ve formuláři je nutné specifikovat, zda se jedná o ztrátu nebo nález psa, dále pak plemeno psa nebo stručný popis, číslo čipu (nebo tetování), místo a datum ztráty/nálezu, jméno majitele resp. nálezce, kontakt, fotografii psa a případně další informace formou poznámky (povinné údaje jsou označené hvězdičkou). Všechny uvedené údaje mají za cíl propojit majitele psa a případného nálezce.

Zveřejněno: 04.03.2020