Inovativní projekt Hodinový vnuk pokračuje i na podzim, senioři ho oceňují

Setkání účastníků jarní části projektu Hodinový vnuk se zpěvákem Benem CristovaemTento týden opět začal probíhat unikátní inovativní projekt Hodinový vnuk. V jeho rámci navštěvují studenti vybraných středních škol pravidelně dvakrát týdně seniory žijící v domech s pečovatelskou službou a snaží se jim zpříjemnit jejich pobyt v těchto zařízeních. Hrají s nimi tak různé společenské hry či poslouchají jejich bohaté životní zážitky.

„Inovativní projekt Hodinový vnuk spuštěný na jaře letošního roku se nám mimořádně osvědčil, protože vzbudil velice pozitivní ohlasy od seniorů. Velké poděkování si za to určitě zaslouží všichni jeho účastníci a vedení jejich škol. Dobrou zprávou tak je, že se nám úspěšně podařilo připravit jeho pokračování i ve druhé polovině letošního roku,“ uvedl starosta Prahy 8 Roman Petrus, pod jeho záštitou tento projekt probíhá.     
Hodinovými vnuky a vnučkami se i na podzim stávají studenti Střední odborné školy sociální, Středního odborného učiliště kadeřnického a Karlínské obchodní akademie a vyšší odborné školy ekonomické. Navštěvují opět klienty DPS Bulovka, DPS Burešova a DPS Křižíkova. Nově docházejí do Domu sociálních služeb v ulici S. K. Neumanna.

Projekt Hodinový vnuk v současné době není určen pro případné zájemce, kteří nejsou studenty či studentkami výše jmenovaných středních škol.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Zveřejněno: 06.10.2017