Jaroslava Pásková právě dnes slaví sté narozeniny!

Paní Jaroslavě Páskové z Prahy 8 je dnes neuvěřitelných 100 let! Je stále vitální, i když s některými pracemi a nákupy jí pomáhají sousedé. „Mám moc hodné sousedy,“ několikrát zdůraznila paní Pásková. 

Jaroslava Pásková pochází z Jablonce, ale většinu života strávila v Praze 8, napřed v Kobylisích, poté v Libni. Vdávala se v roce 1945 a pracovala v Mezinárodní telefonní a telegrafické ústředně ve Fibichově ulici na Žižkově, ovládala totiž výborně němčinu.
 
Ze statistik České správy sociálního zabezpečení vyplývá, že v Česku žije přes 400 lidí starších sta let, jejich počet ale v posledních letech klesá. Nejvíc stoletých a starších lidí žije v Jihomoravském kraji a v Praze. Ještě před třemi lety počet lidí starších sta let rostl, teď už ale podle statistik klesá. Má jít však jen o slabší ročníky z období první světové války. Do poloviny století bude deset procent lidí nad 80 let, čili i těch stoletých bude víc a z principu jich bude přibývat, říkají odhady. Mezi nejstaršími Čechy převládají zhruba z 85 procent ženy.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Jaroslava Pásková


Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 17.12.2019