Joudrs na vítězné vlně, obhájení titulu!

Softbalistky bohnického klubu Joudrs Praha ovládly poosmé extraligu žen po hladkém vítězství ve finálové sérii s ostravskými Arrows 3:0 na zápasy. Souboj o titul ukončily obhájkyně prvenství už po třech zápasech, na výhry 7:1 a 6:4 navázaly domácím vítězstvím 10:2. Utkání bylo ukončeno už po páté směně.

"Klíčové bylo, že jsme měly načtené soupeře a měly jsme nejlepší útok. Naše dřina se vyplatila, o to více je to sladké," uvedla v tiskové zprávě zadní polařka vítězného domácího týmu Adéla Šimůnková.

Té se na pálce dařilo, odpálila trojbodový odpal a pak nakonec sama doběhla pro čtvrtý bod. "Byla to moc důležitá situace, protože jsme v ten moment prohrávaly. Věděla jsem, že jsou plné mety, a povedlo se to. Na dva striky přiletěl dobrý nadhoz a mně se ho podařilo dostat k plotu," líčila Šimůnková.

Julie Coufalová v letošní extraligové sezóně zaznamenala 10 homerunů, což je pro nejvyšší ženskou soutěž nový rekord!

Další úspěchy dívčí větve…

Juniorky letos v extralize našli jen jednoho přemožitele, a to ve finále, kdy podlehly Spectru Praha, holky tak po loňském zlatu letos budou nosit medaili barvy stříbrné. Chuť si zpravily na MČR U18, kde ve finály porazily Eagles Praha a tady už si nejcennější kov nenechaly utéci. O tom svědčí i individuální ocenění za nejlepší nadhazovačku, které získala Amálie Chaloupková a Adéla Sobotková získala ocenění nejužitečnější hráčka turnaje.

Z dalších úspěchů, ze kterých se radujeme je zlato kadetek, jak z ČSA Poháru, tak i z MČR a také zlaté žákyně, které se staly stejně jako jejich starší spoluhráčky mistryněmi ČR.

A jak to vše dopadne v chlapecké větvi? Na to si musíme ještě týden počkat…Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Mistryně ČR juniorek U18
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 13.10.2021