Kam s ním? Vánoční strom nepatří do kontejneru

Vánoční období končí tradičně svátkem Tří králů a to je také čas, kdy lidé ve větší míře začínají odstrojovat své vánoční stromky.  Kam s ním? Otázka, kterou si kladl nejenom Jan Neruda, ale kterou si každoročně pokládá mnoho Pražanů a také obyvatel Prahy 8, když přemýšlí, jak se zbavit vysloužilého vánočního stromku. Máme pro Vás dobrou zprávu, těch možností je několik.

Vánoční stromky lze volně odkládat vedle venkovních nádob na směsný komunální odpad. Pracovníci úklidových služeb je pak odvážejí při pravidelném svozu. Další z možností, kam vysloužilé vánoční stromky odevzdat, jsou sběrné dvory hlavního města Prahy. V ostatních případech (činžovní a rodinná zástavba nebo nádoby v kleci) odkládejte vánoční stromky k nejbližším kontejnerům na tříděný odpad. Výjimka platí pro umělé stromky. Pokud už stromek dosloužil, rozhodně nepatří do kontejneru na tříděný či směsný odpad, ale do sběrného dvora.

Kam určitě vánoční stromy nepatří, jsou kontejnery na směsný komunální odpad, kde by rozložité větve zbytečně zabíraly velké množství místa. Stromy také nepatří k popelnicím na směsný komunální odpad umístěným ve vnitroblocích ani na stanoviště pro tříděný odpad ve vnitroblocích.

Vyhozené vánoční stromky nakonec končí u odběratelů, kteří je zpracovávají, a dochází tak k jejich dalšímu využití. Typicky jsou stromky použity na palivo, či jsou rozřezány na štěpku a putují do kompostu.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 03.01.2022