Konference o duševním zdraví dětí

Městská část Praha 8 uspořádala v rámci přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině první konferenci s názvem Čím je krmíme, takové jsou. Konference proběhla ve Velkém mlýně v Libni a zúčastnila se jí řada odborníků zabývajících se tělesným a duševním zdravím našich dětí.

„Konference s názvem Čím je krmíme, takové jsou je naším premiérovým počinem a je to oslava ročního konání přednáškového cyklu Podvečery pro rodinu a o rodině, na kterém se spolu s odborníky zamýšlíme nad řadou témat ve vztahu k rodině. A já si nesmírně vážím, že na této naší premiérové konferenci je s námi celá řada velmi vážených řečníků a ti právě široké veřejnosti ukazují mnohá témata dnes palčivá. A většinou právě ve vztahu k duševnímu zdraví našich dětí," řekla místostarostka MČ Praha 8 a spoluorganizátorka konference Vladimíra Ludková (ODS).

„Já si velice vážím možnosti, že jsem mohl vystoupit tady na té konferenci, jsem moc rád, že mě autoři pozvali. Já jsem hovořil především o problematice pohybové aktivity u dětí a protože se bohužel stále více setkáváme s tím, že stále více dětí má nedostatek pohybu, který souvisí s rozvojem obezity, tak jsme si hodně povídali také o obezitě a jaké jsou vůbec možnosti, jak zvýšit pohybovou aktivitu našich dětí tak, aby nedocházelo k rozvoji obezity," řekl tělovýchovný lékař a obezitolog Dalibor Pastucha.

Rodiče i děti des žijí pod neúměrným tlakem moderní společnosti na výkon v zaměstnání i ve škole, což se negativně odráží nejen na možnostech pohybových aktivit, ale především na duševním zdraví celé společnosti. Konference proto hledala odpovědi na otázku, jak rodinám pomoci.

„Samozřejmě v rámci toho, že tady máme poměrně rozsáhlý kolaps duševního zdraví, a to napříč všemi generacemi, ty statistiky spotřeby antidepresiv, vyčerpaní terapeuti, kteří jsou prostě přetíženi, protože ta potřeba je obrovská, tak opravdu generovat čím dál více hustší a propojenější tu záchytnou síť, která pomáhá celému tomu rodinnému systému i tomu školnímu systému," řekla Simona Babčáková.

Zájem účastníků konference, která se konala v příjemném prostředí starobylé budovy Velkého mlýna, o diskusi s přednášejícími napovídá, že se městská část skutečně trefila do závažného tématu, které veřejnost velmi zajímá.

Poslechnout si jednotlivé přednášky můžete i nyní na odkazu https://www.p8p.cz/zive-vysilani/


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímatZveřejněno: 29.04.2024