Křížovkářskou ligu seniorů hrálo na 300 lidí

Slavnostní vyhlášení výsledků Křížovkářské ligyJarní část Křížovkářské ligy seniorů Prahy 8 skončila úspěchem. Zájem lidí o pravidelné luštění se stále zvyšuje. Před třemi roky začínala liga ve třech registračních místech. Aktuálně jich je už osm. „Začínali jsme v DPS Bulovka, DPS Křižíkova a DPS Burešova. Pak se přidaly Domovy pro seniory Kobylisy, Nová slunečnice a Ďáblice. No a letos už s námi po dobu deseti týdnů luštili i lidé z Gerontologického centra a Centra Rosa. Je moc dobře, že k nim přibývají i zájemci mimo ústavní péči. Soutěž je pro všechny obyvatele Prahy 8 nad 60 let,“ upřesňuje koordinátor Křížovkářské ligy Ivan Sekanina.

Chceme všem našim občanům, kteří rádi luští, nabídnout zábavu a k tomu i pravidelné trénování paměti,“ říká starosta Prahy 8 Roman Petrus. „Od nás se soutěž rozšířila k našim sousedům do Prahy 3. Uspořádali jsme s nimi společnou křížovkářskou soutěž na Vítkově, která se, troufnu si tvrdit, povedla. Lidé se bavili, soutěžili s nadšením a zaujetím. Měl jsem z toho dobrý pocit,“ doplňuje starosta Roman Petrus.

Pro mě a mou kamarádku byla soutěž na Vítkově velkým zážitkem. Moc vydařený program i soutěž,“ tvrdí paní Jana, která patřila do týmu DPS Bulovka. „Po soutěži na nás čekala prohlídka památníku, to bylo něco mimořádného. Ještě nikdy jsem přitom na Vítkově nebyla. Teď už se těším na podzim, že zase půjdu soutěžit, pokud se tedy do soutěžního týmu dostanu,“ vysvětluje paní Jana.

Slavnostní vyhlášení výsledků Křížovkářské ligyKřížovkářská soutěž osmi pětičlenných týmů seniorů z Prahy 8 a Prahy 3 na Vítkově nebyla jedinou novinkou. Tou další byla komentovaná prohlídka Libeňského zámku a jeho kaple, na kterou křížovkáře pozval starosta Prahy 8 Roman Petrus. Celkem přišlo na prohlídku na padesát seniorů.

Jarní část Křížovkářské ligy skončila koncem června vylosováním výherců a předáním cen. Nejvíce křížovkářů soutěžilo v zařízeních Obvodního ústavu sociálně – zdravotnických služeb Prahy 8. „V našich třech domech s pečovatelskou službou jsme měli 150 hráčů. Je to zásluha našeho obětavého personálu, který s organizací křížovek pomáhá. Luštit tak mohou i lidé na lůžku, s omezeným pohybem,“ říká ředitel OÚSS Michal Souček. „Soutěž stojí za to, lidé na křížovky těší, stejně jako na odměnu, která je čeká. Každý, kdo všech deset křížovek vyluští, dostane dárkový balíček. To je dobrá motivace. No a hlavní cena, ta je parádní. Pětidenní pobyt v Lázních Toušeň, to je pro vítěze báječná odměna,“ zdůrazňuje ředitel Michal Souček.

Další část Křížovkářské ligy seniorů Prahy 8 začne po prázdninách. Soutěž opět potrvá deset týdnů. Hracím dnem bude tradičně čtvrtek.

První křížovku dostanou zájemci 21. září 2017.Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Zveřejněno: 10.07.2017