Lidé sesbírali na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu téměř 570 tisíc korun

Předání šekuVe středu předal ředitel Nadace Bona symbolický šek na částku 568.937 Kč do rukou ředitelky Psychiatrické nemocnice Bohnice. Sbírka byla určena na pomoc zvířatům po požáru Bohnického statku. Nadace Bona uspořádala sbírku: „Pomozte zvířatům po požáru Bohnického statku přežít zimu“ prostřednictvím crowfundingové platformy ZNesnaze21 hned druhý den po požáru, tedy 10. listopadu. K 10. prosinci bylo na sbírce vybráno 119% zamýšleného objemu finančních prostředků od 756 dárců.

Bývalý velkostatek, na počátku dvacátého století samostatný, je dnes nedílnou součástí Psychiatrické nemocnice Bohnice. Dlouhá léta zde funguje Bohnická farma. Na farmu chodí celé generace s dětmi i vnoučaty. V současnosti farma pečuje o 33 koní, někteří jsou zde ustájeni a 12 z nich slouží pro hipoterapii, kdy pomáhají nejen malým dětem s neurologickými problémy, ale i pacientům s duševním onemocněním. Dále se farma stará o 2 kozy, 5 ovcí a 20 králíků.

Tragédie pro Farmu ovšem spočívala v tom, že v době požáru - před zimou, bylo v budově stodoly uskladněno krmivo pro zvířata. Škoda pro chovatele byla obrovská. Za své vzalo více než 400 balíků slámy a 300 balíků sena, v hodnotě cca 600.000 Kč. Stejně tak byla zničena technika za 1,6 milionu korun. Dárci přispěli nejen významnou finanční částkou, ale přiváželi rovnou balíky sena a další krmivo. Sbírku, s pověřením ředitelky PNB, organizovala Nadace Bona, která byla Psychiatrickou nemocnicí v Bohnicích založena již před 30 lety.

Ještě po ukončení sbírky zprostředkovala Nadace Bona předání několika finanční darů přímo PN Bohnice. ZŠ a MŠ Ústavní na své akci Vánoční rozjímání vybrala 11 716 Kč, které věnovala nemocnici nebo skupina seniorů, navštěvující kurzy angličtiny CAP Mazurská věnovala další 2.000 Kč. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Předání šekuMohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 06.02.2023