Mateřské školky v Praze 8 se uzavírat nebudou

Krizový štáb Prahy 8 dnes rozhodl, že městská část nebude uzavírat provoz mateřských škol. Chce tak umožnit pracujícím rodičům, kteří nemají jinou možnost postarat se o své děti, chodit do zaměstnání.
Provoz mateřských škol bude v maximální možné míře nastaven tak, aby byla eliminována případná rizika.

„Jsem rád, že na krizovém štábu Prahy 8 byla shoda na tom, že v současné situaci je správné ponechat v provozu mateřské školy. Uzavřením mateřských škol bychom zkomplikovali již tak obtížnou situaci rodičům a potažmo i zaměstnavatelům. I nadále pochopitelně platí, že v případě přítomnosti nákazy ve školkách postupujeme v souladu s pokyny Hygienické stanice hl. m. Prahy,“ popsal místostarosta Prahy 8 pro školství Tomáš Tatranský.

MŠ U Sluncové

Zveřejněno: 14.10.2020