Mezinárodní den seniorů v Praze 8

Na 1. října 2019 připadl Mezinárodní den seniorů, který jsme si v Praze 8 připomenuli na celodenní akci v zahradě Gerontologického centra v Šimůnkově ulici. V průběhu dne se odehrála vystoupení seniorů z dramaticko-recitačního kroužku a rovněž kroužku tanečního z CAP, vystoupení dětí sousedící mateřské školy Šimůnkova a základní školy Žernosecká. Organizace Cerebrum, s níž nově Praha 8 spolupracuje v oblasti fyzioterapie a ergoterapie v Domě sociálních služeb S. K. Neumanna, nabídla své poradenství v oblasti sociálních služeb, fyzioterapeutka provedla zájemce praktickými cviky, kterými mohou doma podpořit svoji kondici. Nechybělo ani v pravidelných časech testování paměti od ČALS nebo zajímavá přednáška na téma „Psychické změny a adaptace ve stáří“. Akci, která se konala z dotace programu Obec přátelská seniorům, byla přítomna i místostarostka Vladimíra Ludková se svou tvořivou dílnou.

„Největší radost mi udělaly tentokrát děti, které přišly se svými učiteli, skvěle připraveným programem, který předvedly klientům denního stacionáře a na lůžkovém oddělení, a velmi přirozeně se zapojily do všech aktivit“ s potěšením konstatovala místostarostka Ludková.

Mezinárodní den seniorů v Praze 8, 1. října 2019. Foto: Marie Kurovská Mezinárodní den seniorů v Praze 8, 1. října 2019. Foto: Marie Kurovská Mezinárodní den seniorů v Praze 8, 1. října 2019. Foto: Marie Kurovská Mezinárodní den seniorů v Praze 8, 1. října 2019. Foto: Marie Kurovská
Mezinárodní den seniorů v Praze 8, 1. října 2019. Foto: Marie Kurovská

Foto: Marie Kurovská