Mistrovství světa v softballu mužů a mistrovství Evropy v softballu žen jsou úspěšně za námi

Hráčky SK Joudrs Praha v národním týmu – Julie Coufalová, Tereza Jakešová, Veronika Klimplová, Adéla Linková, Eva Rendlová, Adéla Weissová a trenér Tomáš KusýV měsíci červnu a červenci se děla spousta zajímavých softballových akcí, hlavně na reprezentační úrovni. V dresu národního týmu nastoupilo za národní team na Women's Softball European Championship hned 6 hráček SK Joudrs Praha – Julie Coufalová, Tereza Jakešová, Veronika Klimplová, Adéla Linková, Eva Rendlová, Adéla Weissová a v roli trenéra Tomáš Kusý. Prvních 6 týmů na mistrovství se dostalo na Olympijskou kvalifikaci (Olympijské hry Tokio 2020), která se rozehraje na konci července. Holky si sice nakonec na medaili z ME nesáhly, ale nejdůležitější krok, a to dostat se na již zmíněnou Olympijskou kvalifikaci, se povedl a to ze 4 místa. Celkově se šampionátu zúčastnilo 23 týmů.

Joudrs ženské áčko samozřejmě bude pokračovat v rozjetém programu a na konci srpna bude hostit další zápasy extraligy žen, na které vás do Svoboda parku zvou! V tuto chvíli jsou na čele extraligové tabulky.

Stejně tak už na začátku srpna si naše mužské áčko, které je stejně jako to ženské aktuálně na prvním místě ve své lize, zahraje další zápas na domácí půdě. Muži by letos rádi postoupili do extraligy a mají k tomu dobře našlápnuto. 13 vyhraných zápasů a jen 3 prohry je činí jasně dominantní v 2. ČSLM.

Ani mládež nezahálí a již máme několik medailí z letošních pohárů a mistrovství. Na MČR U20 naše holky vybojovaly 3. místo. Vyhráli jsme Pohár ČSA v kategorii dívek i chlapců do 16 let. Dále pak 1. a 2. místo v kategorii chlapci do 13 let.
Pořádali jsme MČR v Beeballu základních škol, kterého se účastnilo 6 nejlepších týmů z celé ČR.

Největší akcí, kterou samozřejmě nelze nezmínit, bylo Mistrovství světa, konané poprvé v Evropě, poprvé u nás. Celkově patřilo MS k opravdu velkým úspěchům a myslíme si, že většinu věcí doceníme až v nadcházejících měsících. Od všech států, včetně zemí, které v minulosti MS pořádali, jsme slyšeli, že to bylo opravdu nejen organizačně nejlepší MS, které kdy bylo. A to je velká čest. Obrovská zásluha Vás všech, kteří se o to zasloužili a kteří nechali jakoukoliv část svého času na hřišti, ať už před, po anebo během MS. Ještě jednou velké DÍKY!

Klub Joudrs děkuje partnerům za podporu a spolupráci a také městské části Praha 8 za spolupořádání. Starosta pan Ondřej Gros měl tu čest mít slavnostní nadhoz v jednom ze zápasů a předával stříbrné medaile.

Veliký úspěch měl program pro školy, které měly vstup na MS zdarma. Šampionát navštívilo kolem 8 tisíc žáků a učitelů.
Předseda klubu a hlavní trenér žen SK Joudrs Praha a mužské softballové reprezentace Tomáš Kusý dovedl v neuvěřitelném zápase svůj tým až do čtvrtfinále.

Oba areály, kde se mistrovství konalo, navštívilo přes 30 tisíc lidí. V TV každý zápas sledovalo přes 90 tisíc lidí (srovnatelné s extraligou hokeje). Hlavní příspěvek o postupu do čtvrtfinále vidělo přes 230 tisíc lidí. Prostě nádhera...

Zuzana Stronerová
Manažer marketingu a propagace Softballový klub Joudrs Praha

Mistrovství Evropy v softballu žen 2019 – finální umístění týmů Mistrovství světa v softballu mužů 2019 – finální umístění týmů