Na Ďáblickém hřbitově se připomínal Den obětí komunistického režimu

Na Ďáblickém hřbitově se připomínal Den obětí komunistického režimuNa Ďáblickém hřbitově se konalo v neděli 26. června pietní shromáždění organizované Sdružením bývalých politických vězňů u příležitosti Dne památky obětí komunistického režimu.

Jménem městské části Praha 8 přišel uctít památku popravených a umučených starosta MČ Praha 8 Ondřej Gros (ODS).

"V tento den sem na Ďáblický hřbitov chodím každoročně, považuji za velmi důležité připomenout si, jak krutý a nelidský byl komunistický režim. Jsem přesvědčen, že na památku jeho obětí nesmíme nikdy zapomenout", řekl starosta Gros.

Pietního shromáždění se zúčastnili zástupci obou komor Parlamentu ČR a vlády ČR. Přišli i zástupci velvyslanectví Polské a Estonské republiky, členové církví, několika městských částí a další hosté.

Na Ďáblickém hřbitově se připomínal Den obětí komunistického režimu

Zveřejněno: 26.06.2022