Negrelliho viadukt se otvírá 1. června 2020

Od 1. června 2020 dojde k zahájení provozu na zrekonstruovaném Negrelliho viaduktu a vlaky od Kladna opět pojedou až na Masarykovo nádraží. Osobní a spěšné vlaky od Kralup nad Vltavou už nepojedou přes nádraží Holešovice, ale kratší cestou po Negrelliho viaduktu, což znamená, že budou opět zastavovat v zastávce Holešovice. Rychlíky od Děčína a Ústí nad Labem pojedou i nadále přes nádraží Holešovice na Hlavní nádraží.

Pozor pro ty, kteří využívají přestup na Vltavské! Osobní vlaky od Kladna budou opět zastavovat v Bubnech u staré nádražní budovy, nikoli poblíž metra Vltavská, rychlíky zastaví až na Masarykově nádraží jako před výlukou.

Zachování zastavování u metra Vltavská je nyní vyloučeno proto, že vlaky budou pokračovat přes výhybky na Negrelliho viadukt, tj. musí zastavit před odjezdovými návěstidly, která jsou ve stanici Praha–Bubny umístěná cca 250 metrů severněji, než bylo dosud provizorní nástupiště u slepé koleje.

V rámci modernizace trati ve směru na Kladno je samozřejmě připravováno vybudování nové stanice Praha-Bubny, která bude mít samostatná nástupiště pro trať na Kladno i Kralupy a bude co nejblíže vstupu do metra Vltavská, obecně tam, kde byla dosud provizorní zastávka.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 

 
Negrelliho viadukt se otvírá 1. června 2020

 
Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 29.05.2020