Nový web magistrátu umožní každému připomínkovat územní plán

Magistrát hl. m. Prahy spustil na začátku dubna 2018 nové webové rozhraní, které slouží veřejnosti k usnadnění komunikace s Odborem územního rozvoje MHMP při projednávání změn a úprav Územního plánu sídelního útvaru hl. m. Prahy. Nový web bude možné používat také v rámci projednávání návrhu nového územního plánu (Metropolitního plánu).

„Iniciativu magistrátu velmi vítáme. Je skvělé, že hlavní město myslí na zájmy občanů a umožní jim přidávat podněty k územnímu plánu. I naše městská část má řadu připomínek k různým projektům. Spuštění nového webu cestu připomínkování usnadní,“ říká ke spuštění portálu starosta MČ Praha 8 Roman Petrus.

Prostřednictvím webového rozhraní, které naleznete pod stránkami magistrátu, nyní může veřejnost podávat své připomínky a námitky k aktuálně projednávaným změnám a úpravám územního plánu. 

„Elektronický formulář slouží ke sjednocení podání připomínek a námitek a podporu elektronické komunikace s úřadem. Každý, kdo se do připomínkování bude chtít zapojit, bude také vědět, v jakém stavu je vyřízení jeho podnětu,“ vysvětluje starosta Petrus. Formuláře lze vyplňovat pouze na základě registrace (uživatelského účtu). 

Podrobný návod pro uživatele si můžete stáhnout níže. Uživatelská podpora pro aplikaci je dostupná na e-mailové adrese podpora-updportal@praha.eu

 

Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
 
Zveřejněno: 05.04.2018