Zeptejte se

Zasláním příspěvku souhlasíte s podmínkami uveřejňování.

Vážení občané, máte-li dotaz týkající se chodu městské části Praha 8 nebo Úřadu městské části Praha 8, napište nám. Vaše dotazy budou zodpovězeny příslušným zástupcem samosprávy či zaměstnancem Úřadu MČ Praha 8. Zodpovězeny budou pouze jasně formulované dotazy vztahující se k jednotlivým tématům. Zodpovídány nebudou příspěvky urážlivé, vulgární, rasistické, komerčního charakteru, porušující platné právní normy ČR či obecné etické normy.

Dotazy jsou spolu s odpověďmi zveřejňovány na této stránce. Zveřejňovány jsou pouze příspěvky, které neporušují zmíněná pravidla.

Pokud je Váš dotaz obsáhlejší, případně týká-li se širšího a komplexnějšího tématu, doporučujeme vám obracet se přímo na jednotlivé zástupce samosprávy prostřednictvím e-mailu nebo osobně po sjednání schůzky.

Zasláním příspěvku poskytujete právo k jeho používání či reprodukování.

 

Téma Řadit podle data
Vyhledávání:

Vložit otázku do tohoto tématu

*
*
 
*
Sečtěte čísla čtyři a devět
 
 

Zodpovězené dotazy pro toto téma


1 2 3 4 5  další 
 • Otázka: Detske hriste Bedrichovska (Pavel Křížek 16.03.2019 21:14) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den,
  Mohli byste prosim dopnit pisek na piskovisti? Deti tam uz skoro zadny nemaji. Stacilo by 15 cm, rozmery piskoviste 180x180cm. Diky
  • Odpověď: (18.03.2019 14:05)
   Vážený pane Křížku, 

   v rámci údržby dětských hřišť proběhne i výměna písku v pískovištích. Práce budou probíhat postupně až do konce dubna 2019.

   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí 
 • Otázka: Dřevostavba vedle nákupního centra Krakov (Jana Pelénova 22.02.2019 9:27) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, jaké plány má radnice po kolaudaci dřevostavby vedle nákupního centra Krakov. Děkuji Jana Pelénova
  • Odpověď: (25.02.2019 11:50)
   Vážená paní Pelénová,

   v současné době dokončujeme kolaudaci a kontrolu objektu po stránce stavební, dále si necháváme vypracovat energetickou náročnost stavby pro případné zájemce o pronájem.

   Věříme, že v nadcházejícím měsíci uskutečníme výběrové řízení na provozovatele.

   S pozdravem

   místostarosta městské části Praha 8
 • Otázka: Velký nepořádek!!! (Prochazka 22.02.2019 15:26) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den! Posilám foto nepořádku na zastávce Krakov, směr Poliklinika Mazurska.Hrůza!!!!
  • Odpověď: (25.02.2019 10:12)
   Vážený pane Procházko,

   děkujeme za Váš podnět, týkající se nepořádku v prostoru mezi zastávkou MHD Krakov a budovou České pošty. V těchto místech dochází pravidelně ke vzniku nepořádku, který je produkován občany, kteří  jsou zde denními návštěvníky.

   Přesto, že tento pozemek je v majetku MHMP a není svěřen do péče naší MČ, zajišťujeme v případě potřeby úklid této plochy prostřednictvím našeho oddělení okamžitého úklidu.

   Dnešního dne (tj. 25. února 2019) proběhl opět úklid této plochy. Zároveň byli jak vlastník pozemku, tak i  vlastník přilehlé budovy vyzváni k zajištění a provádění pravidelného úklidu.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Oprava poničené houpačky ve vnitřní pokud Hrubého (Zuzana Hekrdlová 17.02.2019 16:09) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, chtěla bych poprosit o opravu poničeného houpacího koníka na hřišti ve vnitrobloku ulice hrubého, hřiště už začíná být využíváno a tento hrací prvek je pro děti nebezpečný viz. foto, děkuji, s pozdravem Hekrdlová
  • Odpověď: (21.02.2019 13:09)
   Vážená paní Hekrdlová,

   děkujeme Vám za zaslaný podnět ohledně poškozeného herního prvku na DH Hrubého.
   V nejbližších dnech bude zajištěna demontáž poškozeného prvku za účelem zajištění bezpečnosti. Po provedené opravě bude prvek vrácen zpět.
    
   S pozdravem

   vedoucí oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí
   e-mail: pavlina.orlova@praha8.cz
 • Otázka: pozemek 2595, k.ú. Libeň, č. Usn 0102/2018 (Milan Kejzlar 20.02.2019 8:45) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  Dle uvedeného usnesení navrhovala MČ úplatný převod tohoto pozemku do vlastnictví obce, nevíte jak pokračuje tato záležitost? Tento pozemek nedávno někdo celý vysekal / stromy, keře/ poškodil plot a na celé ploše pozemku zůstal velký nepořádek. Kdo má tedy tuto plochu na starosti dnes? Děkuji
  • Odpověď: (20.02.2019 13:11)
   Vážený pane Kejzlare,

   jedná se o pozemek soukromé osoby, konkrétně společnosti Green Labuťka, s. r. o. Pro více informací se, prosím, obraťte na majitele.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Centrum Nova Palmovka (Vilma 19.02.2019 13:35) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobry den
  prosim, kdy se to zacne hybat? Zatim kolem arealu se nic nedeje. Kolem nedostaveneho centra je plno bezdomovcu, tesime se az se lokalita promeni. Dekuji za odpoved
  • Odpověď: (20.02.2019 12:56)
   Vážená paní Vilmo,

   děkujeme za Váš zájem o tuto problematiku. Aktivně jednáme se společností Metrostav, která v loni v listopadu odstoupila od smlouvy o výstavbě. Doposud jsme společně postupovali v souladu a věříme, že se nám problém podaří vyřešit. Nicméně termín opětovného zahájení stavby nejsme, bohužel, v tuto chvíli schopni odhadnout.

   S pozdravem

   vedoucí odboru správy majetku (OSM)
 • Otázka: Synagoga (Jaroslava Seimlová 11.02.2019 20:53) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,zaujal mne článek v časopisu přejmenování synagogy po Arnoštu Lustigovi. Zajímalo by mne , zda je plánovaná rekonstrukce památky a zda bude zpřístupněna veřejnosti. Někdy se zde konají sice nějaké příležitostní akce. Děkuji za odpověď Seimlová
  • Odpověď: (19.02.2019 7:40)
   Vážená paní Seimlová,

   děkujeme za dotaz. S majitelem nemovitosti (Židovská obec) se sejdeme začátkem příštího týdne (tj. od 25. února 2019).

   Rádi bychom komplexně připomněli historii židovského osídlení v Libni a synagoga je její nedílnou součástí. S provozovatelem kulturních akcí –spolkem Serpens – plánujeme společné pořady nejen v prostorách synagogy. Více v příštích číslech časopisu Osmička.

   S pozdravem

   radní městské části Praha 8
 • Otázka: Dětské hřiště Frýdlantská-údržba (Milan Šebesta 01.02.2019 9:13) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den, dětské hřiště ve Frýdlantské ulici potřebu údržbu dřevěných prvků. Jedná se o skluzavku, stojiny houpačky a sedáky/opěráky laviček jak uvnitř, tak vně dětského hřiště. Na jaře by byl vhodný čas, proto v sezóně
  je hřiště hojně navštěvované.
  Děkuji M.Š.
  • Odpověď: (04.02.2019 10:33)
   Vážený pane Šebesto,

   děkujeme Vám za Váš podnět týkající se údržby herních prvků na dětském hřišti Frýdlantská. Naše městská část na svém území provozuje 54 dětských hřišť. 

   V současné době ještě nemáme schválený finanční rozpočet na tento rok. Jakmile bude vyjasněna výše finančních prostředků na správu a údržbu dětských hřišť a sportovišť, budeme pokračovat v revitalizaci jednotlivých hřišť dle jejich aktuálního stavu opotřebení. 

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Nepořádek, údržba prostoru u OC Krakov (Tereza Lukáčová 31.01.2019 8:53) – Obecní majetek
  Sdílet
  Dobrý den,
  prosím o informaci, jakým způsobem se provádí úklid na pozemcích č. parc. 1306/9; 1306/67; 1306/15; 1306/7. Pozemky jsou ve vlastnictví hl. m. Praha a ve správě MČ Praha 8. Bohužel je tam stále velké množství větrem rozfoukných odpadků, kolem OC Krakov spousta nedopalků a celkově působí toto místo velmi zanedbaně. Nemohl by se podílet na úklidu OC Krakov či restaurace, která sousedí s těmito pozemky? Nedopalky jsou dle mého názoru převážně od hostů restaurace a návštěvníků OC. Dále se chci zeptat, jestli se neuvažuje o vybudování podzemních kontejnerů na tříděný odpad v místě stávajících kontejnerů, které jsou neustále přeplněné a odpad se hromadí a roznáší do okolí.
  Předem děkuji za odpověď.
  • Odpověď: (04.02.2019 10:13)
   Vážená paní Lukáčová,

   děkujeme Vám za Váš podnět, týkající se úklidu prostranství před OC Krakov.

   Z pozemků, jejichž čísla ve svém dotazu uvádíte, jsou pouze dva svěřeny do péče naší MČ (a to 1306/15, 1306/67). Plochy s parcelními čísly 1306/7 a 1306/9 jsou v majetku a správě MHMP, který zde také zajišťuje úklid a údržbu.

   V současné době objednáváme úklidové práce u jednotlivých dodavatelů, od jara zde začne působit správcovská firma, která bude na území fungovat denně a kromě jiných činností bude zajišťovat i úklidové práce.  Naším cílem je zajistit kvalitní úklid celého území okolo Krakova.

   Provozovatel zmíněné restaurace bude osloven naším oddělením kontroly ovzduší a odpadů, ve smyslu znění obecně závazné vyhlášky Hlavního města Prahy (č. 8/2008) o udržování čistoty na ulicích a jiných veřejných prostranstvích.

   S vybudováním podzemních kontejnerů na separovaný odpad se v této lokalitě v tomto roce nepočítá.

   S pozdravem

   oddělení správy městské zeleně
   odbor životního prostředí (OŽP) 
 • Otázka: Posyp chodníku ulice Sosnovecká (Eliška Urbánková 27.01.2019 9:04) – Obecní majetek
  Sdílet
  Proč nemá ulice Sosnovecká posypaný chodník. V ulici bydlí plno starších občanů a ulice je dost nebezpečná,když je náledí.