Očkovací autobus nabídne vakcínu bez nutnosti předchozí registrace

Očkovací autobusHlavní město Praha dnes představilo svůj plán co nejvíce přiblížit očkování proti onemocnění covid-19 všem Pražanům a návštěvníkům metropole, kteří se ještě k očkování neregistrovali, nezískali termín nebo prozatím s očkováním váhají. V sobotu 31. července poprvé vyrazí Očkovací autobus hlavního města a pražského dopravního podniku, který postupně objede hojně navštěvovaná místa po městě. Na nich se budou moci lidé včetně dětí od 12 let nechat jednoduše zaregistrovat a okamžitě podstoupit i očkování.

Kolem desítky míst po celé Praze navštíví od konce července až do druhé poloviny září Očkovací autobus. V něm budou mít příležitost se nechat očkovat všichni lidé starší 16 let, včetně handicapovaných osob, neboť vstup je plně bezbariérový. Pojízdné očkovací centrum pojme až 300 klientů denně.

Jednotlivé zastávky autobusu se budou nacházet na oblíbených místech mezi Pražany, případně tam, kde se budou aktuálně konat kulturní akce. Hned první víkend na přelomu července srpna zamíří pojízdné očkovací centrum do Zoo Praha v Troji a v polovině příštího týdne se bude nacházet na náplavce u Hořejšího nábřeží. Následovat budou další stanoviště na Olympijském festivalu ve Stromovce, v Botanické zahradě, na Výstavišti Praha nebo třeba na náplavce u Rašínova nábřeží. Aktuální trasa Očkovacího autobusu a další informace k projektu jsou k dispozici na webových stránkách ockovani.praha.eu/bez-registrace.

V Očkovacím autobuse se očkuje vakcínou Comirnaty (BionTech/Pfizer) a jednodávkovou vakcínou Janssen-Cilag (Johnson & Johnson), kterou však nelze kombinovat s jinými očkovacími látkami. Na druhou dávku vakcíny Comirnaty bude možné se dostavit opět do Očkovacího autobusu v místě jeho aktuálního stání, nebo se objednat do Metropolitního očkovacího centra, případně kamkoliv jinam.

Očkovací autobus

Zveřejněno: 30.07.2021