Pomoc s registrací na očkování proti nemoci COVID-19 pro osoby 80+

Je Vám 80 a více let, nemáte přístup k internetu, nedaří se Vám objednat na očkování přes státní linku 1221 nebo pražskou 800 160 166 a potřebujete s registrací na očkování pomoci? Obraťte se na naše seniorské infolinky. Pomůžeme Vám s registrací do státního rezervačního systému, který je v provozu od 15. ledna.

Jako první přijdou na řadu lidé starší osmdesáti let. Systém však počítá pouze s online registrací, která zejména u těch nejstarších občanů může představovat velký problém.

Již v rámci první vlny pandemie Covid-19 jsme zprovoznili na podporu Vás občanů telefonní linky pro seniory. Na základě dobré zkušenosti s jejich využíváním a Vašich kladných ohlasů, je v plném rozsahu obnovujeme. Tento krok tak činíme, abychom Vám v případě potíži mohli pomoci s registrací při očkování proti Covid-19.

„Je nám jasné, že někteří naši starší spoluobčané mohou mít problém s registrací k očkování, chceme jim tedy podat pomocnou ruku," vysvětlil starosta Ondřej Gros. Místostarostka Vladimíra Ludková dodává: „Přestože státní Centrální rezervační systém má být zprovozněn až 15. ledna, na naše seniorské infolinky můžete volat již nyní. Veškeré novinky v souvislosti s registrováním na očkování sledujeme a budeme vás průběžně informovat."


Seniorské infolinky Prahy 8 jsou v provozu každý všední den od 9 do 16 hodin: 

601 263 294
601 263 290
601 263 291
601 263 292

Městská část Praha 8 je připravena pomoci imobilním občanům s dopravou do očkovacího centra. Tato pomoc bude řešena v rámci pečovatelské služby, doprovod bude zajištěn vozem pečovatelské služby a kvalifikovaným pracovníkem. Služba za tímto účelem, a to s ohledem na mimořádnost situace, bude poskytována občanům ve věku 80+ bezplatně. Vzhledem k omezené kapacitě pečovatelské služby, která musí zabezpečovat i své každodenní úkoly, je třeba se na této pomoci dopředu domluvit. Proto žádáme zájemce, aby nejdříve konzultovali své potřeby na telefonických linkách pro seniory, ideálně před samotnou rezervací termínu očkování. Tyto seniorské linky byly zřízeny na podporu seniorských obyvatel MČ Praha 8 a pro potřeby poradenství při registraci k očkování byly posíleny. 


V příloze najdete ke stažení leták s veškerými potřebnými informace pro vás či vaše blízké, ale i sousedy: 
 


Pozn.: Centrální rezervační systém registrace.mzcr.cz nebo crs.uzis.cz či státní telefonní linku 1221 a pražskou linku 800 160 166 neprovozuje městská část Praha 8 a nezodpovídá za jejich fungování. Infolinky Prahy 8 pro seniory jsou podpůrným opatřením, které můžete využít v případě nesnází.

Další informace o očkování proti covid-19 jsou k dispozici na webu https://koronavirus.mzcr.cz/ockovani-proti-covid-19/
Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

leták očkování postupMohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 12.01.2021