Povodňová bdělost: Hladina Vltavy a dalších řek se zvýšila

Hladina Vltavy a dalších řek se zvýšila. Uzavírají se vrata na Čertovce, náplavky a přívozy. 

Na základě aktuálního průtoku Vltavy Prahou a kvůli nasycení půdy z období nedávného tání sněhu dnes dopoledne zasedl Povodňový orgán hl. m. Prahy. Na základě vývoje hydrometeorologické situace došlo k preventivnímu uzavření protipovodňových vrat na Čertovce a od 25.12.2023 od 13.00 hodin k uzavření náplavek pro veřejnost a k přerušení provozu přívozů. 

Krom uzavření protipovodňových vrat na Čertovce došlo z preventivních důvodů k zastavení provozu přívozů v Praze 1, 2 a 6. V Praze 1, 2 a 5 pak došlo k uzavření náplavek pro veřejnost, a to včetně nástupu a výstupu do lodí a z lodí. Vstup a vjezd na náplavky tedy je od 25.12.2023 od 13.00 hodin pro veřejnost zcela uzavřený a správce náplavek je již v kontaktu s provozovateli. Všechna přijatá opatření platí do odvolání. Výjimku tvoří provoz botelů Admirál, Albatros a Matylda a posádek provozujících plavby lodí, kterých se opatření netýkají. 

Přijaté kroky jsou nyní preventivní a město bude dále sledovat vývoj situace. Nehroší situace je aktuálně podle ČHMÚ na horním povodí Sázavy, odkud ještě přitéká další voda. První úseky mobilní protipovodňové ochrany by se stavěly při průtoku 700 m3/s. 

Informace Hlásné a povodňové služby ČHMÚ sledujte na
https://hydro.chmi.cz/hppsoldv/popup_hpps_prfdyn.php?seq=307225 

Další informace na https://1url.cz/5uhAt


Mohlo by vás také zajímat

 


Zveřejněno: 26.12.2023