Pozor změna! Vláda nově schválila hodiny vyhrazené pro nákupy seniorů.

Dvě hodiny vyhrazené pro nákupy seniorů v obchodech s potravinami či drogeriích nebudou nadále od 10.00 do 12.00 hod., ale už mezi 07.00 a 09.00 hod. Na dnešním (19.03.2020) zasedání o tom rozhodla vláda.

Do obchodů mohou nově ve vymezenou dobu také držitelé průkazů pro osoby zdravotně postižené a zaměstnanci pečovatelských služeb. Opatření má bránit rizikovou skupinu seniorů před novým typem koronaviru.

Je tedy zakázána všem osobám s výjimkou lidí nad 65 let v čase 07.00 a 09.00 hod. přítomnost v maloobchodních prodejnách potravin, prodejnách hygienického zboží, kosmetiky a jiného drogistického zboží. Věkové omezení neplatí pro majitele, provozovatele a zaměstnance prodejen. Lékáren se opatření netýká.

Opatření nezakazuje nakupovat starším občanům mimo vymezenou dobu. Do obchodů by ale podle doporučení jindy chodit neměli, protože tím ohrožují sami sebe.

Zveřejněno: 20.03.2020