Praha 8: Kalendář, pohlednice, rozšířená realita, vzdělání

Je dobře, že i v dnešní digitalizované době neztrácí tištěný kalendář své kouzlo a je součástí našich domovů i kanceláří. Kalendář má obrovskou sílu. Může být opravdovým uměleckým dílem a velmi silnou formou prezentace. Také ale může být silným lidským příběhem, který stál u jeho zrodu.

Městská část Praha 8 vydává tradičně stolní kalendář tematicky zaměřený na zajímavá místa Prahy 8. Letos se městská část Praha 8 rozhodla kalendář pro rok 2024 obohatit o tzv. rozšířenou realitu a v rámci kalendáře uživatelům nabízí hned několik funkcí (možností) najednou: kalendárium, pohlednice, rozšířenou realitu, vzdělání.

Kalendář městské části Praha 8 s názvem „Tady a teď“ má dvě samostatné části: fotografickou a kalendárium.

Obrazová část je tvořena fotografiemi od občanů, které porota ocenila v rámci fotosoutěže „Praha 8 ve dne n noci“ publikované v časopisu Osmička. Fotografie lze z kalendáře odtrhnout v perforované části a poté mohou posloužit jako pohlednice. Po naskenování QR kódu na zadní straně pohlednice se v 30sekundovém videu zobrazí rozšířená realita místa na fotografii.

Část kalendárium je týdenní a jednotlivé stránky lze též odtrhnout, mohou pak posloužit jako seznam úkolů či připomínek na jednotlivé dny, který můžete pohodlně nosit s sebou. V kalendáriu jsou uvedeny nejen významné dny ČR, ale z důvodu zvyšování znalosti místa (městské části), též významné dny z historie městské části Praha 8.

Celý kalendář se skládá ze 13 fotografických stran (vč. 13 videí) a 54 stran týdenního kalendária (vč. 2 týdnů v roce 2025). Kalendář je kroužková vazba, strany jsou z tvrdšího lesklého papíru a podstavec kalendáře z tvrdého papíru.

Prvními příjemci nového kalendáře budou všichni návštěvníci adventních koncertů na Libeňském zámku, které začínají v úterý 21. listopadu https://www.praha8.cz/Adventni-koncerty-v-Libenskem-zamku-2.html. Kalendář je ale také určen jako cena pro úspěšné účastníky různých soutěží, které organizuje odbor kultury.

Praha 8: Kalendář, pohlednice, rozšířená realita, vzdělání

Zveřejněno: 14.11.2023