Praha 8 bude mít i letos 4 vánoční stromy

Vzhledem k pozitivním ohlasům se radnice městské části Praha 8 rozhodla i na letošní vánoční svátky rozsvítit čtyři stromy. Tři z nich pro tyto účely darovali obyvatelé naší městské části, za což jim patří velké poděkování. Již tradičně umístěný strom na Karlínském náměstí doplní smrk na Elsnicově náměstí pod Libeňským zámkem, jedle před Kulturním domem Ládví a jediný vzrostlý smrk bude ozdoben na hřišti u ZŠ Glowackého v Bohnicích.

Stromy se budou slavnostně rozsvěcovat během čtyř listopadových večerů (26.–29.11.2018) vždy od 17 hodin spolu se zajímavým kulturním programem. Dětské pěvecké a taneční soubory Vonička, Osmikvítek a Sněženky nám připomenou tradiční české a moravské koledy v jejich nezapomenutelném podání. Dospěláckou část účinkujících bude reprezentovat staropražská kapela Šmrnc.

Pro zahřátí diváků budou na místě připraveny stánky s vánočním občerstvením jako je svařené víno, trdlo a řada dalších laskomin. Chybět nebudou ani ukázky vánočních zvyků jako jsou zdobení perníčků, lití olova, vykrajování jablíček, pouštění svíček v lodičkách ze skořápky, výroba ozdob ze slámy nebo výroba vlastní svíčky ze včelího vosku.

Na akci je samozřejmě zvána široká veřejnost, s programem je myšleno na děti i dospělé.

Rozsvícením vánočních stromů chce radnice občanům zpříjemnit vánoční svátky a přispět i ke slavnostní výzdobě města. Od neděle 25. listopadu 2018 do začátku ledna 2019 budou hlavní ulice městské části Prahy 8 osvětleny bohatou vánoční výzdobou na celkem 300 sloupech veřejného osvětlení. Vánočními dekory bude osvětlen souvislý pás ulic od Sokolovské přes Zenklovu a Střelničnou směrem do Kobylis, na druhou stranu do Bohnic a Čimic přes ulice Pod Stadionem, K Pazderkám, Lodžskou a Čimickou.

Radnice Prahy 8 se ve svých plánech na prosinec neomezuje pouze na oslavy vánočních svátku, ale chystá i celou řadu zajímavých kulturních a sportovních akcí.

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU NA KARLÍNSKÉM NÁMĚSTÍ (26.11.)
17.10–17.30 – VONIČKA – dětský folklorní soubor
17.30–18.00 – ŠMRNC – staropražské písně

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU NA ELSNICOVĚ NÁMĚSTÍ (27.11.)
17.10–17.30 – VONIČKA – dětský folklorní soubor
17.35–18.00 – ŠMRNC – staropražské písně

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU NA LÁDVÍ (28.11.)
17.10–17.30 – SNĚŽENKY – přípravné odd. dětského pěveckého sboru Osmikvítek
17.30–18.00 – ŠMRNC – staropražské písně

SLAVNOSTNÍ ROZSVÍCENÍ STROMU NA HŘIŠTI U ZŠ GLOWACKÉHO (29.11.)
17.10–17.30 – SNĚŽENKY – přípravné odd. dětského pěveckého sboru Osmikvítek
17.35–18.00 – ŠMRNC – staropražské písně

Dílničky pro děti i dospělé:
Perníkářka – zdobení perníčků
Vánoční ozdoby – výroba ozdob ze slámy
Svíčkařství – možnost vyrobit si vlastní svíčku
Vánoční zvyky – lití olova, svíčky v lodičkách ze skořápky, vykrajování jablíček

Vánoční občerstvení.

Slavnostní rozsvěcení vánočních stromů 2018