Praha 8 podpořila nákup nového cystoskopu pro dětskou chirurgii nemocnice Na Bulovce

Nemocnice Na BulovceV prosinci minulého roku se Úřad městské části Praha 8 zapojil do veřejné sbírky určené pro nákup vybavení pro dětskou urologii za účelem vyšetření močového měchýře a ledvin dětským pacientům hospitalizovaným na oddělení Dětské chirurgie nemocnice Na Bulovce. Díky sbírce se vybralo 107.417 Kč. Všem dárcům děkujeme!

Oddělení potřebovalo na nákup přístroje 346.197 Kč. Kromě jednotlivců z MČ Praha 8 podpořila oddělení dětské chirurgie i rada osmé městské části darem ve výši 20.000 Kč. „Původní vybavení bylo zastaralé, pořízeno bylo v roce 1982. Rozhodnutí pomoci nemocnici ve shánění finančních prostředků na přístroj, který dětem může zachránit život, bylo jednomyslné,“ popisuje radní Prahy 8 Anna Kroutil.

Díky novému přístroji bude nemocnice moci poskytovat dětským urologickým pacientům kvalitní péči, jejíž součástí je endoskopické vyšetření močového měchýře. „Jsem vděčný všem, kdo se do sbírky zapojili. Přeji všem rodičům, aby tento přístroj jejich děti nikdy nepotřebovali,“ dodává místostarosta Prahy 8 Radomír Nepil.

Do sbírky se zapojila také např. ZŠ a MŠ Ústavní a na cystoskop vybrala částku 7.717 Kč. Dalšími dárci byly Pražská teplárenská, Pražská plynárenská a VS-EKOPRAG s.r.o., po 20.000 Kč. 25 tisíc korun poslala také společnost ASEKOL, a.s., pěti tisíci přispěla Diakonie Broumov.

Do sbírky se můžete zapojit i vy. Máte-li zájem finančně přispět na koupi dětského cystoskopu, zašlete finanční příspěvek na účet nemocnice Na Bulovce, č. ú: č. 123-16231081/0710, VS 16213810, který je veden u ČNB. Variabilní symbol 16213810 je určen pouze pro dětský cystoskop. Darovací smlouvu nemocnice Na Bulovce a další potřebné informace pro nákup dětského cystoskopu vám ráda poskytne Mgr. Eva Šimková, eva.simkova@praha8.cz.

Zveřejněno: 09.02.2018 – Marcela Konrádová