Praha 8 se rozloučila s létem

Rozloučení s létem 11. října 2018Třetí ročník oblíbené akce Rozloučení s létem proběhl ve čtvrtek 11. října 2018 na prosluněné louce Žernosecká. Díky skvělému počasí a bohatému programu navštívilo akci přes tisíc dětí, zejména mateřských a základních škol z celé osmé městské části, ale i široká veřejnost.

„Jako obvykle jsme se soustředili na zábavný, interaktivní program pro děti, který je zároveň vzdělávací. Vsadili jsme na osvědčené mentoringové programy, se kterými máme skvělou zkušenost,“ říká radní Anna Kroutil (ANO). Bohatý program, který na louce probíhal od 9 do 16 hodin zajistili např. Státní zdravotní ústav, EKO-KOM, státní i městští policisté, Hygienická stanice hl. m. Prahy, BESIP či ELEKTROWIN.

Pro děti byly připraveny aktivity, které je pobavily a zároveň poučily např. o třídění odpadu, bezpečnosti silničního provozu, podzimní přírodě či alternativních zdrojích energie. „Na každém stanovišti byla připravena soutěž za drobné ceny. Šlo třeba o skládání puzzlí, správné roztřídění odpadu, domino, závod s popelnicemi, házení na cíl a tak dále,“ vyjmenovává radní Jana Solomonová (ANO).

Tradičně byl velký zájem také o ukázky zásahů záchranářských psů a koňů Městské policie. MČ Praha 8 děkuje všem, kteří zvířátkům přinesli piškoty nebo tvrdé pečivo, ovoce a zeleninu. Vše bylo předáno Útulku pro opuštěná zvířata Městské policie hl. m. Prahy v Troji.

Zveřejněno: 12.10.2018