Praktický kurz pro neformální pracující

Očekáváte propuštění svého blízkého z nemocnice do domácí péče? Bojíte se, že péči o člověka upoutaného na lůžko nezvládnete? Staráte se dlouhodobě o někoho blízkého a jeho stav se poslední dobou horší, nebo se jeho zhoršení obáváte? Chcete se naučit, jak si péči usnadnit a jaké pomůcky by vám mohly pomoci?

Nabízíme praktický kurz pro ty, kdo potřebují poradit s péčí o člověka upoutaného na lůžko. Budete si moci vyzkoušet manipulaci s ležícím člověkem, výměnu inkontinenčních pomůcek, přesun z lůžka na křeslo nebo vozík a podobně. Ukážeme vám, jak využívat kompenzační pomůcky. Získáte i tipy k řešení nejčastějších úskalí spojených s péčí o člověka s omezenou mobilitou nebo narušenou rovnováhou a doporučení odborných služeb, které mohou s péčí doma pomoci. Pro praktický nácvik budou zajištěny kompenzační pomůcky – polohovací lůžko, mechanický vozík a toaletní křeslo. Program kurzu bude přizpůsoben konkrétním potřebám účastníků.

Na kurzu se také potkáte s lidmi v podobné životní situaci a dostanete tak možnost sdílet své těžkosti, otázky ale i zkušenosti s ostatními – stejně jako možnost ujistit se, že něco podobného neprožíváte sami.

Termín: 19. 6., 14. 8., 16. 10., 6. 11., 11. 12. (vždy 17.00 – 20.00)
Lektoři: Alena Štěpánová a Eva Hálová, asistentky odlehčovacích služeb Cesty domů
Maximální počet osob v jednom termínu: 10
Minimální počet osob: 5. V případě, že se do kurzu přihlásí 4 a méně účastníků, kurz nebude realizován.
Místo konání: Heleny Kočvarové 1583/1, Praha 4 – Michle, 140 00
Cena: 600 Kč.
Stornopoplatky: Při omluvě v době 10 a více pracovních dní před konáním kurzu vracíme 100 % z ceny kurzu. Při omluvě 9–5 pracovních dní před konáním kurzu vracíme 50 % z ceny kurzu. Při omluvě méně než 5 pracovních dní před konáním kurzu registrační poplatek nevracíme. V případě, že za sebe najdete náhradníka, napište nám – platbu zaevidujeme na něj.

Více informací a registrace:
https://www.cestadomu.cz/aktuality/zakladni-prakticky-kurz-pro-neformalni-pecujici


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Praktický kurz pro neformální pečující
Praktický kurz pro neformální pečující


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 04.06.2024