Projekt Jak se nesesypat z péče o blízkého

Péče o osobu blízkou je jako blesk z čistého nebe – nastává rychle a se vší silou. Pečující většinou neví, kam se obrátit o pomoc, řeší vše formou pokus a omyl. Mnohdy je taková péče kontraproduktivní, spíše vyčerpává a ubližuje, než naopak. Ale u nás v A DOMA myslíme i na tyto neformální pečující a podáváme jim pomocnou ruku. A ta se jmenuje projekt Dva životy Praha II.

Po velmi úspěšném stejnojmenném projektu jsme se rozhodli pro jeho pokračování. Je realizován v období od 01.07.2021 do 30.06.2023. Nabídne opět služby lidem, kteří pečují o blízkého v domácím prostředí nebo se na péči připravují. Využít našich služeb mohou všichni pečující žijící nebo pracující na území hlavního města Prahy. Všechny aktivity jsou zcela ZDARMA.

Co můžete od projektu očekávat:
  • Kontaktuje Vás Rodinný průvodce, který s Vámi probere stávající situaci a vše, co Vám dělá starosti.
  • Společně připravíte plán pomoci.
  • K řešení problémů můžete využívat služeb našeho multidisciplinárního týmu, který se skládá z mnoha odborníků.
  • Konzultant pro odlehčení péče Vám bude k dispozici při řešení praktických záležitostí a pomůže při komunikaci s úřady a organizacemi, s vyhledáváním vhodných doplňkových služeb a s vyřizování dalších záležitostí.
  • Zaměříme se také na prevenci Vašeho zdraví a sestavíme společně plán, abyste se vyhnuli nechtěným vlivům z hlediska dědičnosti, stresu, snížené obranyschopnosti organizmu, životního stylu nebo prostředí.
  • Do projektu můžete vstoupit kdykoli a také ho ukončit podle Vašich představ.
Protože se snažíme všechny naše aktivity neustále vylepšovat, přicházíme i nyní s další novinkou. V tomto projektu jsme se proto nově zaměřili na oblast prevence zdraví pro pečující osoby. Ti většinu času věnují osobě, o kterou pečují a své potřeby upozaďují. Následně se tak již v průběhu nebo krátce po skončení péče stávají trvale příjemci zdravotních služeb. Proto jsme nově začlenili Akční plán dožití života ve zdraví. Plán ukazuje pečující osobě možnosti, jak se svým zdravím co nejšetrněji nakládat. Jak využít preventivních a screeningových možností zdravotního systému. Zaměřuje se také uvědomit si své hranice a možnosti v dalších oblastech podpory svého zdravého životního stylu.

Chcete-li do projektu vstoupit, neváhejte nás kontaktovat na telefonu 607 307 187, nebo e-mailem: dvazivoty@a-doma.cz.
Více informací také na www.a-doma.cz.

Seminář Jak se nesesypat z péče o blízkého, 5. října 2021, Centrum aktivizačních programů 2

Zveřejněno: 05.08.2021