První ročník rodinného sportovního dne „Operace Anthropoid 2023“

V sobotu 27.5. od 10.35 proběhl na hřišti u ZŠ Glowackého v Praze 8 první ročník rodinného sportovního dne „Operace Anthropoid 2023“ pod záštitou Hlavního města Prahy a starosty MČ Praha 8 Ondřeje Grose (ODS). Jak už sám název napovídá, šlo o akci, která se přímo odkazuje na historickou událost – útok na říšského protektora Reinharda Heydricha v roce 1942. 

Oficiální část sportovní akce odstartovala radní Prahy 8 pro kulturu, sport, mládež a volný čas Jana Solomonová (ANO). Disciplíny byly určena především pro děti, které mohly vyzkoušet své schopnosti na překážkové dráze v hlavním závodě o medaile, diplomy a poukázky na sladké občerstvení. Malí „adepti na výsadkáře“ si tak mohli zahrát na opravdové parašutisty. Zdolat překážky, seskok padákem, zastřílet si na cíl, nebo hodit granátem a pak se tunelem dostat do bezpečí. Všech dvě stě dětských hrdinů, kteří závod absolvovali, obstálo na jedničku. 
Mimo vlastní závod se děti mohly aktivně zapojit do programu sportovních oddílů z Prahy 8, které zde měly prostor pro předvedení svých aktivit. Ať už to byli malí házenkáři ze Sokola Kobylisy, softballisté z Joudrs, rugbisté z SBP, nebo parkouristé z oddílu GPFC. Vyvrcholením sportovních aktivit byla exhibice Jaroslava Chuma, který se v roce 2022 se stal historicky prvním českým vítězem parkourového Světového poháru v disciplíně Speedrun.
 
Součástí akce byla i sbírka pro nadační fond REGI Base, který měl na místě také svůj branný závod a který se stará o veterány z řad vojáků a záchranářů. Každý účastník, který odjel na připravených cyklo trenažerech určený čas, přispěl 77 kč za každý ujetý kilometr. Díky nečekaně vysoké účasti a nasazení se tak pořadatelům podařilo vybrat více než dvacet tisíc korun. Děkujeme všem, kdo přispěli. 

Na sportovní den zavítali i vzácní hosté, kteří se předtím zúčastnili pietní akce u památníku Anthropoid. Účastníky pozdravili a popřáli mnoho zdaru poslanec Parlamentu České republiky Tom Philipp, starosta MČ Praha 8 Ondřej Gros a starosta Orla Stanislav Juránek. 

Jak se akce povedla a líbila, je otázka především na návštěvníky, kteří zde trávili svůj volný čas. Podle reakcí a ohlasů věříme, že ano. Velké díky patří všem organizátorům, kteří věnovali svoji energii přípravám i vlastní organizaci akce, tvůrci celé akce Pavlu Čechovi (Orel jednota Praha 8, Pospíšilova župa). Díky za přátelský přístup a krásné prostředí vedení školy ZŠ Glowackého a vedení MČ Praha 8, hlavnímu pořadateli akce - křesťanské sportovní organizaci Orel a také partnerům akce - Hlavnímu městu Praze, Městské části Praha 8 a Besipu.

Těšíme se na druhý ročník.
 
Za Orel jednota Praha 8 (Pospíšilova župa)
 
Miloš Žila - místostarosta


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


První ročník rodinného sportovního dne „Operace Anthropoid 2023“


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 30.05.2023