První školní den zasedlo do lavic v Praze 8 celkem 1 150 prvňáčků

V Praze 8 se zhruba 8 700 žáků vrátilo do všech patnácti základních škol zřizovaných městskou částí.
 
Svůj první školní den v lavicích zažilo 1 150 prvňáčků. Tradiční vítání prvňáčků absolvoval i starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS) na základní škole Bohumila Hrabala v Libni. Volba této školy na dnešní den byla logická. Starosta Gros zde prvňáčky navštívil nejen jako představitel městské části, ale též jako otec. V lavicích zde totiž svůj první školní den zažila i jeho dcera Cecílie.
 
Starosta popřál ředitelce, aby pod jejím vedením škola dobře fungovala a aby do školy rády chodily nejen děti, ale i pedagogický sbor. Především pak popřál všem dětem, aby tento školní rok byl pro ně úspěšný, ničím nenarušovaný, aby se nejen dozvěděly mnoho nových věcí, ale našly i nové kamarády. A také, aby byly zdravé a opatrné ve škole i mimo školu.
 
„Nastává opět září, děti se zase s radostí vrací do školních lavic. Jim i vám, jejich rodičům, přeji hladký začátek školního roku. Dětem laskavé paní učitelky a pány učitele, rodičům pak to, aby jejich ratolesti dobře prospívaly a měly z nově nabytých vědomostí radost. A pokud se ve škole nebude dařit úplně na jedničku, buďte ke svým dětem vstřícní a chápaví,“ dodal starosta Gros.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

První školní den zasedlo do lavic v Praze 8 celkem 1 150 prvňáčků

Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 01.09.2022