Rada MČ Praha 8 odmítla zpoplatnění několika ulic v centru

Se samotným zavedením zpoplatnění několika ulic v centru Prahy v navržené podobě městská část Praha 8 nesouhlasí, nejedná se o koncepční řešení a navržená úprava neřeší důsledky tohoto kroku na sousední městské části. Shodli se na tom včera radní městské části Praha 8.

„Hlavní město požádalo všechny městské části o vyjádření k návrhu obecně závazné vyhlášky o zpoplatnění průjezdu do několika ulic sousední městské části Praha 1. Takové opatření však podle našeho názoru poškodí rezidenty okolních městských částí, které následně budou využity jako objízdná trasa,“ vysvětluje radní Prahy 8 pro dopravu Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN).

Rada MČ Praha 8 proto schválila usnesení, které říká:
  • Nesouhlasíme s obecně závaznou vyhláškou hl. m. Prahy o místním poplatku za povolení k vjezdu s motorovým vozidlem do vybraných míst a částí města (vjezd do ulice Smetanovo nábřeží a Karmelitské ulice), pro obyvatele městské části Praha 8. 
  • Žádáme radu hl. m. Prahy, aby i nadále usilovně pracovala na vybudování chybějících úseků Městského okruhu a současně aby pracovala na zkapacitnění stávajících úseků Městského okruhu, aby nedocházelo k jeho zahlcení a uzavírání.
„Se samotným zavedením zpoplatnění několika ulic v centru v navržené podobě nelze souhlasit, nejedná se o koncepční řešení a navržená úprava neřeší důsledky tohoto kroku na sousední městské části,“ dodává radní Slabihoudek.

„Praha musí místo těchto nápadů naopak urychlit přípravu Městského okruhu, připravovat záchytné parkoviště a posilovat síť veřejné dopravy,“ doplňuje Martin Jedlička (TOP 09 + STAN), předseda Komise pro dopravu RMČ Praha 8.

Městská část Praha 8 preferuje systémové a koncepční řešení regulace dopravy v centru Prahy. Prvním koncepčním krokem však musí být důsledné kroky k zajištění respektovanosti zón placeného stání. 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Rada MČ Praha 8 odmítla zpoplatnění několika ulic v centru


Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 25.01.2024