Radnice Prahy 8 diskutovala s občany, jak zlepšit dopravu

Okolí ulice Zenklova v Praze 8 trápí každý všední den vysoká dopravní zatíženost. Za pár let této části Prahy uleví Libeňská spojka, ale jak si do té doby nepřidělávat stres a vrásky za volantem? To by mohla nastínit plánovaná dopravní urbanistická studie, která bude vypracována na základě výstupů participativního setkání.

Radnice Prahy 8 zahájila sběr podnětů, které by mohly zlepšit tamní dopravu. Na základě prvního participativního setkání bude vypracována dopravní urbanistická studie.

"Jde o to, že my jsme v části Libně, která je dlouhodobě velmi zanedbaná ze strany hlavního města a to se týká především technického stavu vozovek, technického stavu chodníků," řekl Martin Jedlička (Společně pro Prahu 8), předseda Komise pro dopravu a zastupitel MČ Praha 8.

"Jedná se o oblast, kdy na jihu máme hranici železniční trať, kdybychom se dívali z východu a ze severu, tak je to ulice Zenklova a na západě je to potom park Pod Korábem, respektive ulice Primátorská, Konšelská, které se okolo něj nachází," řekl Martin Veselý, koordinátor zapojení veřejnosti.

Nedostatek parkovacích míst, který vede k nelegálnímu parkování například v křižovatkách nebo nedostatek přechodů, což snižuje bezpečnost pěších. I to byla témata, která přišel řešit Miroslav Němčík, který v ulici Primátorská bydlí přes 13 let.

"Největší problém je zde průjezdnost v ulici Primátorská, protože mnoho lidí si zkracuje cestu, místo, aby jeli ulicí Vosmíkových, tak jedou Primátorskou, protože je to kratší a bohužel tam obtěžují místní obyvatele a je to takové pro nás nepříjemné. Potom tam je další problém, že půlka ulice je udělaná z kostek, druhá půlka z asfaltu a a když vozidla přejíždí z kostek na asfalt, tak vznikne hluk. To znamená, že najednou ten hluk zmizí a je to velice obtěžující pro ty lidi, co tam bydlí. Další věc je klasika, parkování," řekl Miroslav Němčík, občan Prahy 8.

"Ty nejzásadnější věci, které vnímáme my jako městská část jsou samozřejmě vysoká dopravní zatíženost této oblasti, je to dáno tím, že tady v podstatě stále chybí dokončený městský okruh," řekl Tomáš Slabihoudek (TOP 09 + STAN), radní pro dopravu MČ Praha 8.

Například ulicí Zenklova denně projede přibližně 30 000 aut, právě proto, že není dokončena Libeňská spojka a tak kolony jsou tu na denním rozvrhu.

"Studie by měla být hotova z kraje příštího roku 2024 a ta doporučení, která tam budou, záleží na tom, zda-li to budou stavební úpravy či nějaké rychlejší intervence, takže my bychom rádi začali okamžitě řešit s hlavním městem, protože přeci jen ty komunikace má ve správě hlavní město Praha a městská část dává doporučení a žádá o to, aby byly zrealizovány," dodal radní Tomáš Slabihoudek.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.


Radnice Prahy 8 diskutovala s občany, jak zlepšit dopravu
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 13.11.2023