Radnice Prahy 8 připravila tlumočníka do kapsy pro neslyšící

tichá linka samolepkaRadnice Prahy 8 připravila tlumočníka do kapsy pro české neslyšící. Tichá linka jim usnadní komunikaci na úřadě.

Obecně prospěšná společnost Tichý svět kromě řady dalších služeb pro slyšící i neslyšící nabízí i jedinečnou aplikaci Tichá linka. Potřeba pro její vývoj vyvstala z nedostatku tlumočníků u nás. Radnice Prahy 8 bude proto nově využívat dva tablety, které s pomocí aplikace Tichá linka usnadní komunikaci neslyšícím při vyřizování úředních záležitostí.

„Chtěli jsme, aby naše radnice byla vstřícná i k lidem s tímto handicapem. Zdravý člověk si umí těžko představit, jak je pro takto postižené těžké komunikovat. Proto jsme se dohodli s Tichým světem a spouštíme Tichou linku i na úřadě MČ Praha 8,“ konstatuje starosta Prahy 8 Ondřej Gros (ODS). 

Přípravu a proškolování příslušných pracovníků na úřadě na účinnou komunikaci prostřednictvím Tiché linky zahájila radnice Prahy 8 symbolicky 3. března, tedy na Světový den sluchu. Od včerejšího dne se neslyšící snáze domluví s úředníky nejen přímo v budově radnice, ale také z pohodlí domova. Slouží k tomu odkaz „Online tlumočení znakového jazyka“ na webových stránkách www.praha8.cz.

Tichá linka
Služba Tichá linka je založená na online tlumočení do znakového jazyka či online přepisu mluvené řeči. Tlumočník či přepisovatel nemusí být na stejném místě jako klient, spojí se prostřednictvím internetu, takže je možné využít jejich služeb z jakéhokoliv místa v republice. Služba je zdarma a v urgentních případech k dispozici 24 hodin denně. Tímto způsobem je možné tlumočit nejen osobní rozhovor neslyšícího například s úředníkem, lékařem či zaměstnavatelem, ale lze tlumočit i telefonický hovor. Linka je dostupná prostřednictvím webové stránky www.tichalinka.cz.


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.

Mohlo by vás také zajímat
Zveřejněno: 17.03.2022