Senioři v RoSe slaví 4. narozeniny

Centrum RoSaRoSa v pražských Kobylisích si připomíná čtvrté výročí svého provozu. Rezidence RoSa a Centrum RoSa oslaví tento den slavnostním večerem ve čtvrtek 21. března 2019, kterému bude předcházet charitativní dražba. Včelí med z vlastní produkce věnuje patron čtvrtého výročí RoSy, herec Dejvického divadla Martin Myšička. Peníze použije Centrum RoSa na aktivity, které pořádá pro seniory.

„RoSa je tu pro všechny generace už čtvrtým rokem a my pro ni pomalu připravujeme sourozence. Stejně tak, jako přibývá seniorů, narůstá také počet lidí, kteří se chtějí setkávat ve volném čase napříč generacemi, a to je myšlenka, kterou RoSa od začátku podporuje a bude v ní pokračovat i dál,“ říká Anna Ježková za Centrum a Rezidenci RoSa.

Ojedinělý koncept bydlení a volnočasových aktivit pro seniory a jejich rodiny přijde letos podpořit také patron čtvrtého výročí RoSy, herec Dejvického divadla Martin Myšička s manželkou Barbarou. Věnují do dražby pět lahví medu od vlastních včel s podpisem. „O RoSe jsem se dozvěděl od své ženy Báry, se kterou včelaříme čtyři roky. Především díky ní si uvědomuji, jak je důležité a dobré RoSu podpořit, protože právě RoSa napomáhá tomu, aby lidé v ní žijící měli nejen zázemí, ale i náležitou péči, a přitom si zachovávali svou vnitřní svobodu,“ říká Martin Myšička a dodává: „Senioři jsou lidé, kteří mají v mnohém větší zkušenosti a potřebují naše pochopení i pomoc. Postupně během let se dostávám do věku, kdy se i z mých rodičů stávají senioři a je zřejmé, že se tomu seniorství každým dnem pomalu, ale jistě sám přibližuji. Je to pro mne výzva v tom smyslu, že již nyní svými činy a způsobem života rozhoduji o tom, jaké to mé stáři jednou bude,“ uzavírá.

Dražba pěti lahví medu manželů Myšičkových začne 21. března 2019 v 17.00 hodin. Návštěvníky čeká také povídání o včelaření s Martinem Myšičkou a prodejní výstava výrobků klientů Centra RoSa. Slavnostní večer vyvrcholí koncertem sboru Gospel Rainbow s gospelovými písněmi. 

Rezidenci RoSa obývají senioři. Jde o aktivní lidi, kteří chtějí mít na dosah služby v případě, že je potřebují. Kromě toho je rezidence otevřená veřejnosti. V Centru RoSa denně čeká na každého zajímavý program, který zapojí všechny věkové kategorie. Nechybí v něm mimo jiné vzdělávací programy, zdravotní cvičení, trénování paměti, přednášky, koncerty výstavy… V rezidenci funguje také řada služeb – kadeřnictví, masáže, praktický lékař, obchod, kavárna a restaurace.

Více informací najdete na www.rezidencerosa.cz a www.centrumrosa.cz.

Kontakt pro bližší informace:
Hana Tietze
mediální zástupce
mobil: 602 349 483
e-mail: press@rezidencerosa.cz
zelená linka 800 800 750 


Dostávejte aktuality na váš e-mail.
Každý den zasíláme všechny novinky z webu v jedné přehledné zprávě.
Mohlo by vás také zajímat


Zveřejněno: 18.03.2019