Školky a školy pro děti zdravotníků, sociálních pracovníků, zaměstnanců IZS a dalších profesí

V Praze je aktivováno 69 mateřských a základních škol pro děti rodičů, kteří jsou aktivně nasazeni při řešení krizových situací způsobených covidem-19.

Předškolní a školská zařízení jsou určena pro děti zdravotníků, pečovatelů, pracovníků IZS, pracovníků justice, kurýrních a doručovacích služeb, dobrovolníků pomáhajících se zvládáním epidemie a dalších zaměstnanců klíčových profesí. Celý seznam profesí, mateřských školek i škol najdete zde:

Na území MČ Praha 8 jsou 2 „krizové“ školy a jedna školka: ZŠ Mazurská, ZŠ Bohumila Hrabala a MŠ Krynická.

Pokud někdo, kdo je ve výčtu „preferovaných“ profesí, potřebuje umístit své dítě (žáka) do MŠ, resp. ZŠ, tak postup je následující.
  • Zaměstnanec s žádostí osloví svého zaměstnavatele s tím, že by měl určit, jestli by chtěl školku / školu v místě bydliště, nebo v místě zaměstnání.
  • Zaměstnavatel musí zkontaktovat MHMP – odbor školství, kontaktní osoba Mgr. S. Sivaninec, tel. 236 00 5927, email: stanislav.sivaninec@praha.eu
  • MHMP pošle zřizovateli školy a příslušnému řediteli tabulku s osobními údaji dítěte a datem, kdy nastoupí.
  • Dítě (žák) nastoupí do MŠ, resp. ZŠ.

Zveřejněno: 01.03.2021