Školní rok 2018/2019 v Praze 8 byl slavnostně zahájen

Pondělí 3. září 2018 se neodmyslitelně vryje do paměti rodičů dětí, které dnes zahájily povinnou školní docházku. Napříč Prahou 8 jim vykročení pravou novou do školy popřály zástupci městské části.

„Přivítání prvňáčků v první školní den je jedna z mých oblíbených povinností. Je úžasné vidět, jak se děti do školy těší – na nové kamarády, na paní učitelku, na učení se i zábavu,“ komentuje první školní den roku 2018 místostarosta Prahy 8 Matěj Fichtner, který vítal tři první třídy po 22 dětech v ZŠ Na Slovance, a pokračuje: „Dětem i jejich rodičům bych přál, aby škola nebyla povinností, ale i zábavou, a hlavně odrazovým můstkem pro životní úspěchy.“

Prvňáčci ve školách zřizovaných MČ Praha 8 dostali od městské části drobné dárky na památku jejich prvního školního dne. Šlo o psací potřeby a sešity, krabičku na svačiny, reflexní přívěsky, pláštěnku, létací talíř atp.

Prvňáčci i starší žáci opět po letních prázdninách usedají do lavic ve školách, které prošly leckdy náročnými rekonstrukcemi. Modernizovány byly školní jídelny, tělocvičny i odborné učebny.

Příkladem za všechny může být zahájené školního roku 2018/2019 v ZŠ Na Slovance – žáci, ale zcela jistě i učitelé, se těší z nových odborných učeben, tělocvičny, altánu pro venkovní výuku a jídelny. „V letních měsících prošly další vlnou rekonstrukcí a modernizací školy, které jsou zřizovány osmou městskou částí. Díky tomu jsme opět učinili krok k tomu, aby osmičkové školy byly těmi nejlepšími v celé metropoli,“ těší se z rekonstrukcí Matěj Fichtner.

Zejména nová tělocvična byla v ZČ NA Slovance již více než nutností. „Nyní jsou zde k dispozici dvě tělocvičny, díky nimž bude škola podporovat dnes tolik důležitý pohyb dětí. Jde o špičkové sály, které jsou odpružené, odhlučněné a odpovídají nejvyšším požadavkům bezpečnosti. Neměli bychom zapomenout, že tělocvičnu využívá i na příklad mistrovský Basket Slovanka,“ uvádí místostarosta Fichtner.

Práce na rekonstrukcích, které nemohly být přes léto dokončeny, pokračují za plného provozu škol. „V ZŠ Na Slovance jde o dokončení rekonstrukce školní jídelny. Děti i učitelé se cca měsíc budou stravovat v nedalekém restauračním zařízení. Práce by měly být hotovy do konce září 2018,“ dodává Fichtner.

Zveřejněno: 04.09.2018