Školy na Osmičce získaly ocenění za sběr monočlánků

Ocenění dětí za sběr monočlánků 15. ledna 2019 (místostarosta Tomáš Tatranský a Michaela Helclová, zástupkyně společnosti ECOBAT s. r. o.)V roce 2018 se do sběru monočlánků zapojilo 11 škol a školek v MČ Praha 8. Jejich zástupci převzali 15. ledna 2019 v Grabově vile z rukou místostarosty Tomáše Tatranského a Michaely Helclové, zástupkyně společnosti ECOBAT s. r. o. Osvědčení o přínosu pro životní prostředí za rok 2018.

„Jedná se již o třetí slavnostní poděkování školám a školkám za jejich přístup k recyklaci a životnímu prostředí na Osmičce. Vím, že není snadné vtěsnat ekologickou výchovu do výuky. O to více oceňuji loňský nárůst počtu základních a mateřských škol, které se do projektu zapojily, uvedl místostarosta Prahy 8 Tomáš Tatranský, v jehož gesci je mj. školství.

Vysbírané baterie jsou po vytřídění dle chemického složení poslány na recyklaci do speciálních zpracovatelských závodů. Zde jsou roztaveny a získaný kov je dále použit, např. na výrobu hudebních nástrojů.

Zhruba tři desítky zástupců zapojených škol a školek za svou snahu dostaly od společnost ECOBAT a od MČ Praha 8 drobné dárky – materiály k ekologické výuce, ale také tužky, bloky, záložky či něco na zub. „Vážím si tohoto projektu, protože pokud naučíme děti od malička chovat se k životnímu prostředí správně, řádně třídit a vážit si věcí kolem nás, budou se mít i další generace na tomto světě fajn. Ekologická výchova na našich školách dozajista nese své plody. Děkuji všem, kteří se do sběru zapojili,“ dodává místostarosta Tatranský.

Ve školských zařízeních Prahy 8 bylo sesbíráno celkově 857 kg monočlánků. Nejvíce monočlánků loni sesbírala MŠ Korycanská, a to v celkové váze 252 kg. Kromě ZŠ a MŠ získala osvědčení také samotná MČ Praha 8 za účast v projektu, jehož součástí byla i symbolická finanční odměna. Úřad osmé městské části vysbíral celkem 680 kg použitých baterií.

Ocenění dětí za sběr monočlánků 15. ledna 2019 ((místostarosta Tomáš Tatranský a Michaela Helclová, zástupkyně společnosti ECOBAT s. r. o. předávají ocenění ředitelce MČ Korycanská) Ocenění dětí za sběr monočlánků 15. ledna 2019

Výsledky sběru monočlánků MŠ a ZŠ v Praze 8 v roce 2018

ŠkolaMnožství