Slavnostní odpoledne patřilo dobrovolníkům Center aktivizačních programů pro seniory

Ocenění dobrovolníků CAP 20. března 2019 (foto www.kurovska.cz)Téměř stovce dobrovolníků z řad seniorů zapojených do aktivit Center aktivizačních programů SOS Praha 8 poděkovala za jejich činnost ve středu 20. března 2019 místostarostka Vladimíra Ludková na Libeňském zámku.

První centrum vzniklo v roce 2009 při domu s pečovatelskou službou Burešova. S nápadem na jeho založení přišla právě místostarostka Ludková s cílem bojovat proti osamělosti ve stáří.

„Je neuvěřitelné, že je to již více než deset let, kdy se zrodila myšlenka na vytvoření centra, ve kterém by se senioři a další občané Osmičky mohli setkávat a trávit spolu aktivně čas. V CAPu, jak centru důvěrně říkáme, jsem spolu s hrstkou odvážných sama začala jako dobrovolník. Dnes máme dobrovolníků 130 a jen díky nim mohou CAPy existovat, oni jsou jejich tělem i duší a i díky nim mohlo vzniknout v roce 2013 druhé centrum při poliklinice Mazurská,“
vzpomíná místostarostka Prahy 8 Vladimíra Ludková.

Obě centra fungují zejména díky dobrovolníkům, kteří se ve svém volném čase s láskou a radostí podílí na tom, aby byl život našich seniorů aktivní a příjemný. „Nedokáži slovy vyjádřit, jak jsem všem dobrovolníkům vděčná. Nesmírně si jich vážím, oni jsou motorem, realizátory a inspirací,“ řekla mimo jiné místostarostka Ludková na úvod slavnostního odpoledne ve středu 20. března 2019 na Libeňském zámku.

Pro stovku zúčastněných, kteří v centrech vedou například počítačové, jazykové, pohybové, rukodělné, dramaticko-recitační, vzdělávací a jiné aktivity, byl připraven bohatý program. O ten se zasloužil dívčí komorní soubor Fiori při ZUŠ Taussigova, ale i samotní dobrovolníci, kteří si pro své kolegy připravili  recitaci a taneční vystoupení. Místostarostka Vladimíra Ludková posléze každému osobně poděkovala.

Více se o činnosti SOS Praha 8 a Centrech aktivizačních programů můžete dozvědět na www.sospraha8.cz.

Zveřejněno: 22.03.2019