Slovo starosty

Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8Milí spoluobčané,

předvolební i povolební kolotoč kampaní a vyjednávání se definitivně zastavil a naše městská část má nové vedení. Je složeno ze zástupců občanských demokratů, TOP 09, Starostů a nezávislých a uskupení Patrioti pro Prahu 8. Vznik této koalice vzhledem k volebním výsledkům nebyl jednoduchý, i když to leckdy zní jako klišé, rozhodl shodný či podobný názor na nejdůležitější oblasti fungování radnice. Hlavně pak dopravu, bezpečnost, životní prostředí, sociální záležitosti a majetek.

Ale opusťme politiku, vždyť asi nebudu sám s názorem, že každoroční i několikeré volby do nejrůznějších institucí už řadu z vás unavují.

Určitě vás ale bude zajímat, jaké akce radnice Prahy 8 přichystala pro předvánoční čas. Od 26. listopadu začne postupné rozsvěcování čtyř vánočních stromů, přesné informace získáte na 43. straně tohoto čísla Osmičky. Jistě si nenecháte ujít tradiční adventní koncerty na Libeňském zámku v krásných prostorách obřadní síně. Pamatuji, že vždy měly vysokou kulturní úroveň a jejich návštěva takzvaně stála za to. Těsně před Štědrým dnem na vás čeká jubilejní desátý ročník Starobohnického vánočního těšení, jako již tradičně s bohatým kulturním a společenským programem. Určitě se tam potkáme nejen u svařeného vína a jiných dobrot. Akcí je daleko více, stačí si prosincové vydání časopisu řádně prolistovat.

Chtěl bych vám nejen za sebe, ale i ostatní členy nového vedení radnice Prahy 8 popřát pohodový předvánoční čas bez nervů a přílišného stresu.

S pozdravem


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 26.11.2018   |   Aktualizováno: 26.12.2018