Slovo starosty

Ondřej Gros, starosta MČ Praha 8Milí spoluobčané,

leden bývá pro některé z nás do jisté míry stresující. Jaro je daleko, dny stále ještě depresivně krátké, a to nemluvím o různých předsevzetích. Někdo chce přestat kouřit, další omezit pivo, jiný zase pár kil shodit. Zkrátka těžká doba.

Neviděl bych však první měsíc v novém roce zase tak černě. Možností, jak si ho zpestřit, je totiž stále dost. Například vám mohu vřele doporučit bruslení na kluzištích v Karlíně, u základní školy Glowackého či v areálu koupaliště Ládví. Posledně jmenované jsem několik dnů před Vánocemi slavnostně otevíral a kvalitu ledu jsem si vyzkoušel. Paráda. Vstupné je v podstatě symbolické, děti do 150 centimetrů výšky neplatí nic, dospělí za dvě hodiny bruslení padesátikorunu. K dispozici máte i půjčovnu všech nutných propriet, občerstvení rovněž nechybí. Ideální možnost, jak si po vánočních a novoročních oslavách protáhnout tělo. Vzhůru do toho!

U sportu ještě zůstanu. V tomto čísle Osmičky najdete kromě jiných zajímavostí i velký rozhovor se známým fotbalovým novinářem Pavlem Procházkou. Kopanou hraju na různých úrovních v podstatě celý život, takže si práce pana Procházky velmi vážím. Interview určitě stojí za přečtení. A myslím, že i těm, co čutání do „kulatého nesmyslu“ zas tak nebere.

A protože tento sloupek věnuji v podstatě celý sportu, nezapomeňte, že od poloviny ledna můžete hlasovat v anketě Sportovec Prahy 8.

Závěrem vám chci ze srdce popřát, abyste si rok 2019 užili v plném zdraví, elánu a spokojenosti.


Ondřej Gros
starosta MČ Praha 8
Mohlo by vás také zajímat

Zveřejněno: 26.12.2018